Search
Close this search box.

Plzeň chce o víkendu slavit titul, Slavia se pokusí jí to překazit

Šlágr tohoto víkendového kola naší nejvyšší fotbalové soutěže je naprosto jasný, střetne se druhá Slavia s vedoucí Plzní.

Plzni stačí v souboji se Slavií remíza, aby získala titul. „Rozhodně tam ale nepojedeme hrát na remízu, na to nikdy nemůžeme hrát. Kdo na to hraje, tak na to většinou doplatí. Budeme se snažit vstřelit gól a ideálně tam vyhrát,“ říká kapitán plzeňské Viktorky Roman Hubník.
Slavia potřebuje vyhrát. Nejde ani tak o to, že by snížila ztrátu na Plzeň, ale ona se hlavně musí dívat pod sebe, kde jsou blízko týmy, které se jí pokusí sesadit z druhého místa zaručující účast v předkole Ligy mistrů.

Mezi takové týmy patří Olomouc, která se představí doma proti pražské Bohemce. Klokani mají záchranu už jistou, a při jejich úspěšnosti na hřištích soupeřů by to měla být jasná jednička. „Je to jenom o nás. Musíme mít čistou hlavu, soustředit se sami na sebe, nedívat se na ostatní výsledky. Není to nějaké klišé. Prostě odmakat těch devadesát minut,“ podotýká kapitán Sigmy Olomouc Michal Vepřek.

Už dneska se odehraje jeden zápas, střetne se v něm Sparta se Zlínem. V dřívějších letech by měli sázkaři jasnou volbu, jenže v tomto ročníku hraje Sparta tak nevyrovnaně, že v tuto chvíli nemá žádnou jistotu účasti v evropských pohárech na příští sezonu. Zlín navíc potřebuje bodovat, protože se stále pohybuje nad sestupovou propastí. „Zlín je velice nebezpečný už z toho důvodu, že je to ohromně pohyblivé mužstvo, dobře presuje a umí rychle přejít do útoku. Na to si musíme dát pozor,“ vysvětluje taktické plány směrem k soupeři Pavel Hapal.

Dalším týmem, který bojuje o „Evropu“ je Jablonec. Představí se v Brně, které se na jaře neskutečně trápí a většina ho pasuje na sestupujícího z první ligy. Vždyť už na 14. místo, které zaručuje záchranu, ztrácí šest bodů. „Pokud předvedeme patřičný výkon, přinese nám to výsledek. Na tréninku odhodlání cítím, to podstatné ukáže až sobota,“ řekl trenér Brna Roman Pivarník.

Posledním týmem, který ještě může pokukovat po příčkách, které zaručují konfrontaci s evropskou kvalitou, je Liberec. Po porážce v derby s Jabloncem se bude chtít „omluvit“ fanouškům výhrou nad Jihlavou. Ale…tým z Vysočiny určitě nedá kůži zadarmo, protože bojuje o přežití v naší nejvyšší soutěži. „Čeká nás těžké utkání proti soupeři, jehož herní projev připomíná Olomouc. Zejména z hlediska velké rotace hráčů ve středu pole, která je podpořena aktivitou na krajích hřiště. My v Liberci musíme opět vycházet z velmi dobré defenzivní činnosti a trpělivě čekat na naši příležitost ke vstřelení branky,“ říká svůj názor na sobotní zápas jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda.

Do záchranářských pracích je namočena i Ostrava. Baník je povzbuzen výhrou nad Spartou a bude to chtít potvrdit v Mladé Boleslavi. Středočeský tým se letos neskutečně trápí a také potřebuje body na záchranu.

Podobný duel o body, které by mohly pomoci k setrvání v první lize, se odehraje mezi Karvinou a Duklou.

Posledním zápasem tohoto kola je Slovácko s Teplicemi. Zatímco Teplice mají jistotu záchrany (navíc už nemohou zasáhnout do bojů o evropské poháry), Slovácko potřebuje body jako sůl.

27. kolo 1. fotbalové ligy
4. 5. 19:15 Sparta AC Sparta Praha – Fastav Zlín Zlín
5.5. 16:00 Karviná MFD OKD Karviná – FK Dukla Praha Dukla
5.5. 16:00 Brno FC Zbrojovka Brno – FK Jablonec Jablonec
5.5. 16:00 Ml.Boleslav FK Mladá Boleslav – Baník Ostrava Baník
5.5. 16:00 Liberec FC Slovan Liberec – FC Vysočina Jihlava Jihlava
5.5. 16:15 Olomouc SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905
5.5. 17:00 Slovácko 1. FC Slovácko – FK Teplice Teplice
5.5. 18:30 Slavia SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň Plzeň

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient