Plzeň čeká zápas podzimu. Musí porazit ruský klub

Zítra v 18:55 nastoupí plzeňští fotbalisté v rámci Ligy mistrů proti moskevskému klubu CSKA. Plzeň potřebuje vyhrát, aby se bodově dotáhla právě na svého soupeře. Pak ještě může jít s nadějí do posledního zápasu proti AS Řím, že se jí podaří postoupit do jarních bojů v Evropské lize. Ani remíza ještě definitivně nezavře plzeňské Viktorce učinkování v evropských pohárech pro jaro. Nerozhodný výsledek však musí být alepoň 2:2, protože takto skončil první vzájemný souboj těchto dvou týmů.
Skupina Ligy mistrů se mohla pro Plzeň vyvíjet příznivěji, jenže nedokázala v září udržet proti CSKA dvoubrankové vedení. “My jsme bohužel neudrželi poslední standardní situaci v 93. minutě. Z mého pohledu je CSKA silné mužstvo. Ale my chceme samozřejmě na jaře hrát Evropskou ligu a uděláme všechno, abychom ten zápas zvládli,” uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

CSKA Moskva je však zkušený tým, který si bude chtít třetí místo v tabulce udržet. Teoreticky ještě může pomýšlet na pokračování v Lize mistrů i ve vyřazovacích bojích. To by však musel moskevský tým porazit nejenom Plzeň, ale pak i vyhrát v Madridu nad Realem. Zároveň se musí spolehnout právě na španělský klub, že zítra porazí AS Řím a Italové pak prohrají i v Plzni. No, nevypadá to úplně pro CSKA nadějně, ale zároveň je možné vše. Kdo by čekal, že třeba porazí doma Real Madrid. „Pod současným trenérem udělali obrovský pokrok a hrají velice dobře,“ doplnil Vrba.

Plzeňský kouč bude postrádat největší hvězdu týmu Michaela Krmenčíka, který je operaci a v této sezoně už pravděpodobně do zápasu nenastoupí. Věří však v sílu svého zkušeného týmu, který už je ošlehán mnoha těžkými zápasy v pohárové Evropě. “Myslím, že starší hráči v těchto zápasech podávají mnohem lepší výkony než v zápasech, které nejsou tak motivačně vysoko,” dodal plzeňský trenér.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient