Search
Close this search box.

Plzeň čeká zápas podzimu. Musí porazit ruský klub

Zítra v 18:55 nastoupí plzeňští fotbalisté v rámci Ligy mistrů proti moskevskému klubu CSKA. Plzeň potřebuje vyhrát, aby se bodově dotáhla právě na svého soupeře. Pak ještě může jít s nadějí do posledního zápasu proti AS Řím, že se jí podaří postoupit do jarních bojů v Evropské lize. Ani remíza ještě definitivně nezavře plzeňské Viktorce učinkování v evropských pohárech pro jaro. Nerozhodný výsledek však musí být alepoň 2:2, protože takto skončil první vzájemný souboj těchto dvou týmů.
Skupina Ligy mistrů se mohla pro Plzeň vyvíjet příznivěji, jenže nedokázala v září udržet proti CSKA dvoubrankové vedení. „My jsme bohužel neudrželi poslední standardní situaci v 93. minutě. Z mého pohledu je CSKA silné mužstvo. Ale my chceme samozřejmě na jaře hrát Evropskou ligu a uděláme všechno, abychom ten zápas zvládli,“ uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

CSKA Moskva je však zkušený tým, který si bude chtít třetí místo v tabulce udržet. Teoreticky ještě může pomýšlet na pokračování v Lize mistrů i ve vyřazovacích bojích. To by však musel moskevský tým porazit nejenom Plzeň, ale pak i vyhrát v Madridu nad Realem. Zároveň se musí spolehnout právě na španělský klub, že zítra porazí AS Řím a Italové pak prohrají i v Plzni. No, nevypadá to úplně pro CSKA nadějně, ale zároveň je možné vše. Kdo by čekal, že třeba porazí doma Real Madrid. „Pod současným trenérem udělali obrovský pokrok a hrají velice dobře,“ doplnil Vrba.

Plzeňský kouč bude postrádat největší hvězdu týmu Michaela Krmenčíka, který je operaci a v této sezoně už pravděpodobně do zápasu nenastoupí. Věří však v sílu svého zkušeného týmu, který už je ošlehán mnoha těžkými zápasy v pohárové Evropě. „Myslím, že starší hráči v těchto zápasech podávají mnohem lepší výkony než v zápasech, které nejsou tak motivačně vysoko,“ dodal plzeňský trenér.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient