Plzeň čeká v Lize mistrů nejlepší klub světa

(Aktualizováno před )

Plzeňští (ale i další čeští) fotbaloví fanoušci jsou nadšeni. Do Česka přijede Real Madrid, vítěz Ligy mistrů v posledních třech letech. I bez Cristiana Ronalda, který v létě přestoupil do Juventusu Turín, je to nejzajímavější soupeř, jakého mohla Plzeň při losu základních skupin Ligy mistrů dostat.

Vedle tohoto španělského velkoklubu se plzeňští fotbalisté ještě střetnou s AS Řím a CSKA Moskva. „Hráči si Real Madrid přáli, tak doufám, že se jich nezaleknou a budou se snažit s nimi odehrát dobrý zápas. Pro diváky a fanoušky v Česku je to něco mimořádného. Je to taková odměna za titul. Čeká nás dvojutkání s momentálně nejlepším týmem na světě,” říká trenér Plzně Pavel Vrba.
Jeho slova potvrzuje kapitán Roman Hubník: „Los mohl dopadnout líp i hůř, ale já jsem si přál Real, takže jsem spokojen. Hodně z nás chtělo Madrid. Bude to velký zápas nejen pro nás, ale i pro celý region. Myslím si, že jak my, tak naši fanoušci si takové utkání zaslouží.“

S AS Řím se Plzeň střetla před dvěma lety v Evropské lize. Doma s italským týmem remizovala 1:1, venku prohrála jednoznačně 1:4.
To na ruský klub má Plzeň lepší vzpomínky. Při své druhé účasti v Lize mistrů nechala ruský tým v tabulce až za sebou a díky třetímu místu postoupila do jarních bojů v rámci Evropské ligy.

Program zápasů

Plzeň – CSKA Moskva
19. září od 21.00

AS Řím – Plzeň
2. října od 21.00

Real Madrid – Plzeň
23. října od 21.00

Plzeň – Real Madrid
7. listopadu od 21.00

CSKA Moskva – Plzeň
27. listopadu od 18.55

Plzeň – AS Řím
12. prosince od 18.55

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz