Search
Close this search box.

Plzeň bude trénoval Gula. Brankář Kozáčik ukončil kariéru

Pár dní po oznámení odchodu trenéra Pavla Vrby z Plzně do bulharského Ludogorce Razgrad se hráči dnes dozvěděli jméno svého nového lodivoda. U slovenské reprezentace do 21 let ukončil smlouvu Adrián Gula, aby podepsal novou právě u Západočechů.

Jsem velmi rád, že se nám po intenzivním jednání podařilo vše uzavřít ještě před Vánoci a můžeme fanouškům i veřejnosti představit nového trenéra Viktorie Plzeň, kterým bude Adrián Gula,“ uvedl generální manažer Adolf Šádek. „Jeho práci jsme sledovali delší dobu a musím přiznat, že se nám velmi zamlouvala. Po odchodu Pavla Vrby pro nás tedy bylo jeho získání jasnou prioritou a jsem rád, že jsme se v poměrně krátké době domluvili na spolupráci,“ dodal Šádek.

Kromě jednadvacítky má 44letý Slovák za sebou ještě angažmá v Trenčíně a Žilině, s níž v sezoně 2016/17 vyhrál ligu.
S českou ligou má zkušenosti jako hráč, protože působil v minulosti v Opavě a Jablonci. „Těším se na novou výzvu i na skvělou atmosféru na stadionu. V minulosti jsem viděl několik zápasů Viktorky a fanoušci byli vždy vynikající. Budeme jim chtít dělat co nejvíce radosti,“ prohlásil Guľa.

Protože dosavadní trenér brankářů Milan Ticháček odchází s Vrbou do Bulharska, musela Plzeň řešit i tento post. Nakonec se to vyřešilo samo tím, že dlouholetý brankář Západočechů Matúš Kozáčik ukončil kariéru a nyní bude trénovat právě plzeňské gólmany. „Na tuto roli se těším, je to pro mě obrovská výzva,“ řekl Kozáčik

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient