Search
Close this search box.

Plzeň bude pronajímat byty v sadech Pětatřicátníku neziskovým organizacím

Zastupitelé schválili záměr rekonstruovat a poté pronajímat budovu v sadech Pětatřicátníků 27 neziskovým organizacím. Objekt města, v němž kdysi sídlila Vysoká škola strojní a elektrotechnická a později i právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni, však bude nejdříve nutné opravit. Náklady na stavební úpravy čtyřpodlažního objektu se odhadují na 31,5 milionu korun s DPH. Předpokládá se, že by město mohlo začít prostory pronajímat neziskovým organizacím od 1. září příštího roku.

„Zastupitelstvo uložilo Radě města Plzně nárokovat prostředky na realizaci záměru stavebních oprav potřebných pro řádné užívání nebytových prostor v rámci přípravy rozpočtu na rok 2019,“ uvedl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf. Doplnil, že nájemné bude činit 250 korun za metr čtverečný za rok, což odpovídá základní sazbě za nájem prostorů v domech ve vlastnictví statutárního města Plzeň pro neziskové organizace.

Budova byla postavena v roce 1865. Při rekonstrukci bude nutné zejména objekt odizolovat, opravit podlahy, položit nové krytiny, upravit rozvody elektro, vody a kanalizace, zřídit nové centrální vytápění, vyměnit okna z dvorní části, zajistit bezbariérovost a upravit dispozice jednotlivých místností. V současné době Atelier A CZ, s.r.o. zpracovává studii proveditelnosti rekonstrukce a nového využití objektu sady Pětatřicátníků 27. Bude dokončena do 30. září 2018 a bude podkladem pro vyhotovení projektové dokumentace.

Město chce pronajmout budovu neziskovým organizacím ze sektoru sociálních služeb, které se momentálně nacházejí co do užívání současných prostor v existenční nejistotě, a to ať již z důvodu výpovědi z nájmu nebo z důvodu prodeje/směny nemovitosti, v níž aktuálně poskytují služby, případně z důvodu nedostačující kapacity. Vážný zájem projevily čtyři organizace, které splňují tyto podmínky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient