Plzeň bude pronajímat byty v sadech Pětatřicátníku neziskovým organizacím

Zastupitelé schválili záměr rekonstruovat a poté pronajímat budovu v sadech Pětatřicátníků 27 neziskovým organizacím. Objekt města, v němž kdysi sídlila Vysoká škola strojní a elektrotechnická a později i právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni, však bude nejdříve nutné opravit. Náklady na stavební úpravy čtyřpodlažního objektu se odhadují na 31,5 milionu korun s DPH. Předpokládá se, že by město mohlo začít prostory pronajímat neziskovým organizacím od 1. září příštího roku.

„Zastupitelstvo uložilo Radě města Plzně nárokovat prostředky na realizaci záměru stavebních oprav potřebných pro řádné užívání nebytových prostor v rámci přípravy rozpočtu na rok 2019,“ uvedl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf. Doplnil, že nájemné bude činit 250 korun za metr čtverečný za rok, což odpovídá základní sazbě za nájem prostorů v domech ve vlastnictví statutárního města Plzeň pro neziskové organizace.

Budova byla postavena v roce 1865. Při rekonstrukci bude nutné zejména objekt odizolovat, opravit podlahy, položit nové krytiny, upravit rozvody elektro, vody a kanalizace, zřídit nové centrální vytápění, vyměnit okna z dvorní části, zajistit bezbariérovost a upravit dispozice jednotlivých místností. V současné době Atelier A CZ, s.r.o. zpracovává studii proveditelnosti rekonstrukce a nového využití objektu sady Pětatřicátníků 27. Bude dokončena do 30. září 2018 a bude podkladem pro vyhotovení projektové dokumentace.

Město chce pronajmout budovu neziskovým organizacím ze sektoru sociálních služeb, které se momentálně nacházejí co do užívání současných prostor v existenční nejistotě, a to ať již z důvodu výpovědi z nájmu nebo z důvodu prodeje/směny nemovitosti, v níž aktuálně poskytují služby, případně z důvodu nedostačující kapacity. Vážný zájem projevily čtyři organizace, které splňují tyto podmínky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak