Plzeň a Český červený kříž ocenili dárce krve

V Obřadní síni plzeňské radnice ocenili ve středu 21. listopadu zástupci města a Českého červeného kříže dárce krve. Primátor města Plzně Martin Baxa předal 32 oceněným zlaté medaile profesora MUDr. Jana Janského a náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková 67 stříbrných medailí profesora MUDr. Jana Janského.

Primátor i náměstkyně poděkovali dárcům za jejich obětavost a nezištnou pomoc druhým. Slavnostní akt oceněným zpříjemnilo kytarové duo ze Základní umělecké školy Terezie Brzkové.

Český červený kříž uděluje osm ocenění podle počtu odběrů. Zlaté medaile se udělují za 40 a stříbrné za 20 bezpříspěvkových odběrů krve. Nejvyšším oceněním je Plaketa Dar krve – dar života za 250 odběrů krve.

Držitelé Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského mohou od 1. ledna 2016 rozhodnutím plzeňské městské rady využívat bezplatně městskou veřejnou dopravu. Město Plzeň jim tak chce vyjádřit poděkování a úctu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak