Plovárenské dny u Radbuzy

Tradiční červencová akce Plovárenské dny u řeky Radbuzy nabídne v sobotu 14. července od 15 hodin bohatý program pro děti i dospělé. Připraveny jsou divadelní představení, workshopy, ale i speciální site-specific opera vytvořená pro plzeňskou plovárnu a večerní koncert. Z dobrodružnějších aktivit budou k dispozici slackline přes řeku, půjčovna lodiček a paddleboardů nebo převozník. Vstupné pro dospělé činí 60 korun, pro děti 40 korun a rodina zaplatí 150 korun. Letošní pátý ročník bude poslední v režii spolku Pěstuj prostor, jenž plovárnu spolu s dalšími spolky a dobrovolníky od roku 2014 obnovoval.

Program zahájí představení O koblížcích v podání plzeňského Divadla Střípek. Pro malé i velké návštěvníky jsou poté připraveny nejrůznější workshopy, od tvorby recyklovaných šperků po výrobu semínkových bomb. Zároveň se mohou průběžně zapojit do adrenalinového překážkového závodu z jedné strany břehu na druhý. Od 18 hodin vystoupí studenti operního zpěvu, kteří účinkují i v Národním divadle. Ti secvičili speciální Plovárenskou operu. Jako bonus přidají několik písní z muzikálů. I zbytek večera bude hudební, vystoupí duom eEleMka, do noci pak budou hrát Ambient Theatre. Večer mohou zájemci posedět u táboráku.

Nabitý bude celý víkend na plovárně, v pátek večer se koná tančírna Smím prosit…? v režii Dance Flow a v neděli pokračuje program Francouzským dnem Mickaëla Bernona.

Spolek Pěstuj prostor nyní připravuje podklady pro větší rekonstrukci městské plovárny. Místo potřebuje větší finanční investici, aby se stala soběstačnou a poskytovala do budoucna kvalitní zázemí.

Akci pořádá spolek Pěstuj prostor za podpory Ministerstva kultury České republiky, města Plzně, Městského obvodu Plzeň 3 a NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

Program odpoledne 14. 7. 2018:
15.00 – Divadlo Střípek / O Koblížcích
16.00–18.00 – workshopy / pro malé i velké
16.00–19.00 – ze břehu na břeh / překážkový závod
18.00 – Site-specific opera / plovárenská opera a písně pěvců z Národního divadla
19.00 – Jahtec Jammin’ Job / reggae / dub
20.00 – eLeMka / osvědčené rockové a popové pecky po celou dobu – občerstvení, půjčovna lodiček, a paddleboardu, převozník, slackline přes řeku
večer – táborák a opékání buřtu

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.