Search
Close this search box.

Plíškové s Vondroušovou se zatím daří, ostatní české tenistky vypadly

Petra Kvitová, Barbora Strýcová i Karolína Plíšková si protáhly svůj pobyt ve Stuttgartu i do tohoto týdne. V tom minulém zápolily, a úspěšně, proti německému týmu ve Fed Cupu. Tento týden se zde účastní turnaje WTA.

Bohužel první dvě jmenované už vypadly. Na Petru Kvitovou čekal atraktivní los. V prvním kole se střetla s Angelique Kerberovou, s kterou se shodou okolností utkala v nedělním fedcupovém zápase. Zatímco o víkendu byla Kvitová úspěšná a Němku porazila hladce dvakrát 6:2, tentokrát na hru německé hráčky recept nenašla a prohrála 3:6, 2:6.
Venku ze hry je i Barbora Strýcová, která nestačila na další německou tenistku Siegmundovou (3:6, 4:6).
Třetí naše účastnice fedcupového klání Karolína Plíšková zatím v turnaji pokračuje, v prvním kole porazila Nizozemku Bertensovou 6:2, 6:2.
Do druhého kola prošla i Markéta Vondroušová, která se musela do hlavní soutěže probojovat přes kvalifikaci. V úvodním kole porazila Julii Görgesovou, mimochodem opět německou hráčku…

Nyní se Plíšková střetne s Kudermetovou, která se do hlavní soutěže také dostala jako Vondroušová z kvalifikace. Vondroušovou čeká ve druhém kole nasazená trojka Svitolinová z Ukrajiny.

Zajímavostí je určitě vypadnutí bývalé světové jedničky Marie Sharapovové už v první kole. Po své nedávné dopingové aféře se jí stále nedaří vyšplhat se do vyšších pater.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient