Plíšková zvládla úspěšně český souboj. Naopak Kvitová odstoupila kvůli zranění

Zatímco v minulém týdnu se Petra Kvitová radovala z triumfu na turnaji v Birminghamu, tentokrát má jiné starosti. Včera se rozhodla na dalším britském turnaji v Eastbourne nenastoupit do třetího kola proti Polce Agnieszce Radwaňské, protože jí trápí stehenní sval.

Den předtím ještě Kvitová zvládla odehrát úspěšně druhé kolo proti kvalifikantce Ukrajince Kateryně Bondarenkové. Včera se však rozhodla, že nebude riskovat zhoršení zdravotního stavu, i z toho důvodu, že příští týden začíná Wimbledon. Potíže už začala pociťovat minulý týden, kdy získala svůj letošní pátý titul. Díky tomu je zatím nejlepší hráčkou roku. Letos se jí povedlo vyhrát už 38 zápasů. Tenisoví experti jí tak řadí mezi největší favoritky turnaji ve Wimbledonu.

Uspět na tomto nejslavnějším tenisovém turnaji by si přála i Karolína Plíšková. Zatím to vypadá, že se dostává do dobré formy. V českém duelu s Barborou Strýcovou byla úspěšná a vyhrála 6:3, 6:4. “Cítím se dobře, každý rok tady předvádím dobrý tenis. Lidi mi chodí fandit, což je úžasné. Doufám, že zůstanu déle,” řekla Plíšková na kurtu. Zároveň uznává, že její hra ještě není ideální, ale už je určitě lepší než v minulém týdnu, kdy prohrála v Birminghamu se Slovenkou Rybárikovou. “Jsem ráda, že se zápas od zápasu zlepšuji, a doufám, že to bude příště ještě lepší.”
Teď jí čeká zápas s dvacetiletou Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Bude to jejich premiérový souboj.

Daří se i Jiřímu Veselému, který překvapivě ve druhém kole porazil zkušeného Španěla Verdasca ve dvou setech 6:3, 7:5.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz