Plíšková vstoupila do Turnaje mistryň vítězně, naopak Kvitová padla

S odlišnýmý prognózami vstupovaly české tenistky do prvních zápasů Turnaje mistryň, který se koná v Singapuru.

Petra Kvitová byla podle žebříčkového postavení proti Ukrajince Elině Svitolinové favoritkou. Na kurtu ale byl úplně jiný obraz. U Kvitové je velmi důležité, aby jí šlo první podání, na kterém je její hra založena. Jenže v tomto zápase jí první servis mnoho nevycházel, navíc udělala sedm dvojchyb.
Naopak její soupeřka skvěla servírovala a za hodinu a dvacet osm minut si došla pro vítězství 6:3, 6:3.
„Nemám pocit, že jsem hrála tak špatně, jak to vypadalo podle skóre. Měla jsem pár šancí při jejím podání, ale nedokázala jsem to dotáhnout. V těch chvílích servírovala fakt dobře, byla hrozně konzistentní. Nedala mi nic jen tak,“ řekla Kvitová.

Poté nastoupila na kurt Karolína Plíšková, která také otočila papírové předpoklady ohledně pozice favoritky. Světová dvojka Dánka Wozniacká si stejně jako Kvitová moc nepotykala se servisem. To její soupeřka mohla být se svým podáním spokojená. Pokud jí hrozil brejkbol, byla ho schopná právě díky servisu odvrátit.
„Byla jsem spokojená nejen se servisem ale i s hrou od základní čáry. Bylo znát, že je Caroline jako obhájkyně nervózní,“ připomněla Plíšková v rozhovoru na kurtu v jaké pozici Dánka na Turnaj mistryň přijela.

Další zápasy čekají naše hráčky v úterý. Kvitová se od 13.30 střetne s Wozniackou, poté se na kurtu představí Plíšková proti Svitolinové.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.