Search
Close this search box.

Plíšková s Kvitovou si zatím vedou skvěle, jsou v Madridu mezi posledními osmi

Petra Kvitová, vítězka pražského turnaje z minulého týdne, si udržuje formu i v Madridu. Už je ve čtvrtfinále stejně jako Karolína Plíšková (na snímku).

Antukový turnaj v Madridu patří každoročně k nejlépe obsazeným antukovým kláním.

Karolína Plíšková se dostala do čtvrtfinále po výhrách nad Vesninovou (Rusko), Azarenkovou (Bělorusko) a Stephensonovou (USA). Kvitová si v prvních třech kolech poradila s Tsurenkovou (Rusko), Puigovou (Portoriko) a Kontaveitovou (Estonsko).

V následujícím kole se Petra Kvitová střetne s ruskou Darjou Kasatkinovou, na Plíškovou čeká Rumunka Simona Halepová.
Plíšková má těžší soupeřku, protože Rumunka je nejenom světová jednička, ale navíc v Madridu získala titul vloni i předloni, takže jí tento turnaj velmi svědčí. Dalším minusem pro naši hráčku je to, že s ní má negativní celkovou bilanci – jedna výhra, šest proher. Mimochodem ve třetím kole Halepová vyřadila Karolínino dvojče Kristýnu .

Petra Kvitová, stejně jako Plíšková, si připsala po výhře nad Kontaveitovou, osmou výhru v řadě. Pokud by se jí povedlo vyhrát nejenom nad Kasatkinovou, ale i celkově, byl by to pro ní třetí triumf na totmo turnaji. Už zde zvítězila v letech 2011 a 2015.

Pokud obě naše hráčky vyhrají, střetnou se v semifinále proti sobě.

Kromě zmiňované Kristýny Plíškové, se turnaje zúčastnila z našich hráček ještě Barbora Strýcová, která však vypadla už v prvním kole po prohře se Španělkou Suarezovou Navarovou. Se stejným výsledkem dopadla i Kateřina Siniaková, též skončila už v úvodním kole. Nad její síly byla Rumunka Cirsteaová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient