Plíšková bude bojovat o titul. Navíc může být druhá na světě

Zatímco první polovina turnaje v Miami nebyla pro českou tenistku Karolínu Plíškovou vůbec jednoduchá, teď se dostává do skvělé formy, která jí může vynést až na vrchol.
V nočním semifinále porazila Rumunku Simone Halepovou 7:5, 6:1.

První set se přitom pro českou hráčku nevyvíjel zrovna příznivě. Dvakrát prohrála svůj servis a najednou tu byl stav 3:5. Pak však Plíšková přestala chybovat a vyhrála následující čtyři gamy a set byl její. „Začala jsem hrát lépe, více jsem bojovala a byla jsem agresivnější, což se vyplatilo,“ podotkla sedmá hráčka světa.

Tato ztráta Halepovou natolik srazila, že byla schopná ve druhém setu získat jedinou hru. Už to i vypadalo, že získá potupného kanára, když prohrávala 5:0…

Ve finále se Plíšková střetne s Australankou Ashleigh Bartyovou, která porazila Kontaveitovou z Estonska 6:3, 6:3. „S Bartyovou to bude úplně jiný zápas. Konečně tady budu hrát poprvé také ve dne, z čehož jsem nadšená. Ona je skvělá hráčka, dostala se do finále, tak bude určitě hrát perfektní tenis,“ řekla Plíšková po utkání.

Pokud se české hráčce podaří vyhrát, poskočí na druhou příčku světového žebříčku. Pokud prohraje, polepší si „jen“ na čtvrté místo.

Plíšková dosud získala dvanáct turnajových triumfů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.