Search
Close this search box.

Plekanec s Eratem ukázali svou kvalitu, na vítězství Brna to však nestačilo

Domácí zápasy brněnské Komety jsou pokaždé vyprodány. Vždy mohou statistici po zápase nahlásit, že všech 7700 míst mělo svého majitele. Kdyby však mohla být brněnská hala nafukovací, určitě by si cestu na včerejší zápas Brno – Sparta našel dvojnásobný počet lidí. Důvodem by byla přítomnost dvojice skvělých hokejistů Martina Erata a Tomáše Plekance.

Pro Erata to byla v letošní sezoně premiéra. Naposledy za Brno nastoupil v posledním finálovém utkání 22. dubna, během léta a i v sezoně se připravoval především individuálně a vůbec nebylo jisté kdy a zda ještě vůbec nastoupí za Kometu. Nakonec se rozhodl naskočit v zápase proti Spartě a trenéři mu dali do lajny hvězdou posilu v podobě Plekance. K sobě dostali mladého Pláška. A že to byla od trenérů dobrá volba, se ukázalo už v 7. minutě, kdy se tato trojice postarala o první gól. Hvězdná dvojice si pak gólovou spolupráci zopakovala ještě v polovině utkání. Bohužel pro Brno je však jejich spoluhráči příliš nepodpořili, čehož Sparta využila a tři vstřelené góly jí stačily, aby dotáhla zápas do prodloužení. V nastaveném čase už je to zpravidla loterie a v té měl „šťastnější ruku“ pražský tým.

„Věděli jsme, že to bude speciální zápas s emocemi. Bylo důležité, že jsme v první třetině zůstali v zápase. Domácí měli hodně šancí, ale skóre bylo těsné. Od druhé třetiny jsme hráli lépe, zlepšili jsme bruslení. Podařilo se nám vyrovnat, ale Kometa dala se štěstím dva rychlé góly. Musím svůj tým pochválit, že jsme stejně hráli dál a podařilo se nám vyrovnat. V prodloužení jsme byli šťastnější,“ uvedl sparťanský kouč Uwe Krupp.

„Je to škoda. Měli jsme v zápase hodně šancí odskočit o více než dva góly, kde by se duel mohl zlomit. Na druhou stranu musím ocenit výkon Sparty, která začala po první třetině hrát daleko lépe. Zaslouženě s námi drželi krok a dokázali nakonec vyrovnat,“ podotkl k utkání Plekanec a dodal: „Cítil jsem se celkem dobře. Až na konci mi trochu ubývaly síly, ale to je celkem normální v tomto stavu, v němž jsem po zranění. Věřím, že se to s dalšími zápasy zlepší.“

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Plášek (Plekanec, M. Erat), 29. Zaťovič (P. Holík), 29. Plekanec (M. Erat) – 23. T. Pavelka (Pech, Buchtele), 37. Pšenička (M. Novák, Piskáček), 56. De la Rose (Pech, Tomáš Dvořák), 61. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Malec, Barinka – Delisle všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Kašík – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, Plášek – Mallet, J. Hruška, R. Zohorna – Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Sparta: Machovský – Delisle, Piskáček, Blain, T. Pavelka, De la Rose, Tomáš Dvořák, T. Voráček – Forman, Sill, Jarůšek – Kudrna, P. Vrána, Buchtele – J. Veselý, Pech, Kumstát – Beran, Pšenička, M. Novák. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient