Plážoví volejbalisté už plánují útok na Tokio

Za necelé dva roky se v Tokiu uskuteční olympijské hry. Předseda volejbalového svazu Marek Pakosta věří, že se na tento největší sportovní svátek nominují tři české páry, dva ženské a jeden mužský. Mínil tím dvojice Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková, Michala Kvapilová a Michaela Kubíčková a Ondřej Perušič a David Schweiner. „Všechny tyto tři páry mají z mého pohledu schopnost, kvalitu a potenciál se na olympiádu dostat,“ řekl Pakosta na tiskové konferenci v Praze.

Pokud první zmiňované dvojici vydrží zdraví, měla by patřit ke kandidátkám na medaili. Vždyť letos byly Hermannová se Slukovou v jednu chvíli světovými jedničkami. Je tedy nutné, aby si Sluková vyléčila rameno, kvůli kterému náš nejlepší pár ukončil sezonu už na konci srpna.

Postupně se světovým žebříčkem dere nahoru mužská dvojice Perušič, Schweiner. Letos se pravidelně účastnili Světového poháru a zpravidla se jim dařilo se dostat do vyřazovacích bojů. Nejvíce se jim povedl domácí turnaj v Ostravě, kde se probojovali až do semifinále. I díky těmto úspěchům dostanou od svazu více peněz, kterou budou chtít čeští beachvolejbalisté použít především na zaplacení kondičního trenéra, kterého dosud neměli. „A bylo by lepší cestovat na turnaje s předstihem a lépe se aklimatizovat,“ dodal Perušič.

Kvapilová s Kubíčkovou jsou čerstvě sestavený pár. Poté co s kariérou skončila Kristýna Hoidarová Kolocová alias „Kiki“, si Kvapilová našla novou kolegyni. Takže v podstatě začínají úplně od začátku, což bude složitější, protože nemají ve Světovém poháru ani bod.
A právě žebříček Světového okruhu bude z velké části rozhodovat o účasti na olympijských hrách. „Přes žebříček to bude těžká cesta, ale není to nedosažitelné,“ neztrácí naději Kvapilová.

Olympijská kvalifikace právě přes body ze Světového poháru už letos odstartovala. Plážoví volejbalisté budou moci se pokusit dostat na OH až do června roku 2020. Mezitím proběhne vždy na přelomu května a června turnaj v Ostravě. „Což je důležité pro naše hráče, kteří tak budou mít dvakrát šanci v domácím prostředí bojovat o body do olympijského žebříčku,“ dodal Pakosta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak