Plameny si to o halloweenském večeru rozdají s Táborem

(Aktualizováno před )

Po týdenní přestávce se druholigový kolotoč opět rozjíždí a Plameny tentokrát vyráží do Tábora. Po dvou porážkách se pokusí ztéci pevnost Kohoutů a vrátit se tak opět na výsluní druholigové tabulky. Soupeř je však čeká nelehký. Ačkoliv ani Táborským se poslední zápasy příliš nevydařily a jako kouli u nohy si zase sebou táhnou tři porážky bez jakéhokoliv bodového zisku z posledních tří zápasů.

Letošní výkony Kohoutů jsou trochu jak na houpačce a mnohdy připomínají ofenzivní přestřelky z 80. let. Ostatně výsledky 6:8, 7:4 nebo 6:5 mluví samy za sebe. Je zřejmě, že v zápasech Kohoutů o góly není nouze. Není to však špatná defenziva, co v posledních zápasech drží Táborské zpátky, právě naopak, jejich ofenzivní potence se v posledních třech střetnutích smrskla na pouhých pět branek, což byla také jedna z hlavních příčin tří porážek v řadě – 2:3 v Písku, 3:4 doma s Havlíčkovým Brodem a 0:3 v Moravských Budějovicích. Domácí přesto doufají, že se jim střeleckou smůlu podaří přetrhnout a proti dalšímu týmu z čela tabulky konečně bodovat. Pomoci jim k tomu má i na Bouchalkách více než dobře známý Milan Řehoř. Je jisté, že se tento odchovanec žďárského hokeje, který ještě v minulé sezóně hájil branku Plamenů, bude chtít proti svému mateřskému klubu vytáhnout a vychytat ve svém prvním domácím utkání v novém dresu vítězství.

Po báječném začátku sezóny se v posledních zápasech svěřenci trenéra Konečného trochu zadrhli a v minulém týdnu si připsali dvě porážky za sebou, což se jim v základní části sezóny přihodilo naposledy v lednu tohoto kalendářního roku. Soupeři sice nebyli z nejlehčích, i tak je to pro žďárské hráče poněkud nezvyk odcházet z ledu se sklopenou hlavou. Víkendové volno však jistě napomohlo jak k fyzické, tak psychické relaxaci a hráči nabrali nové síly a doléčili menší šrámy. Přítomnost bývalého spoluhráče v bráně soupeře pak může dodat extra motivaci .Navíc detailní znalost soupeřova gólmana může dát žďárským ostrostřelcům vítanou příležitost k opětovnému získání střeleckého sebevědomí.

Oba týmy už spolu v 2. lize zápolí několik let a asi jen máločím se mohou překvapit. Statistiky ze vzájemných střetnutí za poslední tři sezóny jsou vzácně vyrovnané. V obou předchozích sezónách si oba týmy připsaly po čtyřech vítězstvích. V prvním vzájemném utkání v této sezóně však měly jasně navrch Plameny, které si na konci září připsaly jasnou výhru 8:1, když soupeři nadělily bůra hned v první třetině, což v podstatě rozhodlo o vítězi utkání. Jestli se Kohoutům podaří odveta, nebo se žďárští hokejisté po dvou porážkách zvednou a připíší si na své konto další vítězství můžete sledovat od 18:00 prostřednictví již tradičního online přenosu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz