Plameny poprvé v sezoně padly, z Havlíčkova Brodu odjely s prázdnou

Poprvé v letošní sezoně odjíždí Plameny ze zápasu bez bodu. V derby nejprve ztrácely, pak třemi rychlými brankami dokázaly skóre otočit ve svůj prospěch. Nicméně třetí dvacetiminutovka vyšla lépe Havlíčkovu Brodu, jenž se čtyřikrát přesně prosadil a do tabulky si zapsal tři body.

Posázavské derby začalo pořádně zostra, neboť první šarvátka byla k vidění v úvodní minutě, ale většího prostoru na ledě žádný z týmu nevyužil. Hra byla vyrovnaná a maskovaní muži museli být pozorní, když likvidovali jednu střelu za druhou. V 11. minutě mohli jít do vedení Žďárští, kteří ale ztroskotali na fantastickém Novákovi, který udržel puk před brankovou čárou. Bruslaři potom hráli přesilovou hru, ve které zamkli svého soupeře, ale brankář Sláma si se všemi puky poradil. Po vypršení trestu hostů následovala další přesilovka ve prospěch Bruslařů, kteří ji využili. Vojtěch Šmíd objel branku a nahrál na modrou čáru, kde stál Martin Nepokoj. Mladý obránce se opřel do puku z první a propálil Slámu k levé tyči. Žďár mohl vyrovnat po drzém průniku Půži, ale jeho pokus zlikvidoval lapačkou Novák.

Na začátku druhé třetiny to byli domácí hokejisté, kteří vytvořili tlak na Slámovu svatyni, ale gól z toho nebyl. Na trestnou lavici usedl Ludvík a Plameny mohly vyrovnat, když jeden z obránců špatně vyhodil. Puk měl na holi Wasserbauer, jenž našel připraveného Nováka. Domácí potom zamkli Žďárské v obranné třetině a v Kotlině bylo veselo, jelikož se trefil Miroslav Třetina, který přebral puk po Viktorovi Horákovi. Bruslaři potom mohli navýšit vedení v další přesilovce, jenže v ní inkasovali. Marek Prokš vybojoval puk u zadního hrazení a předložil ho Ondřeji Stehlíkovi, který prostřelil Nováka.

Hned vzápětí si mohli Bruslaři spravit chuť, ovšem Chlubna mířil až moc přesně, když napálil spojnici. Na trestnou lavici usedl domácí Kulhánek a Žďárští využili bleskově početní výhodu. Lojek nahrál svému parťákovi v obraně Martinu Plevovi, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po vyrovnávajícím brance se hrálo na obě branky, ale střelci si vylámali zuby na brankářích. Do konce druhé části padla ještě jedna branka, o kterou se postarali hosté. Kuřítko vyzval Martina Plevu, který na dlouhou hokejku prostřelil domácího gólmana mezi betony.

Třetí třetina patřila domácímu týmu, který byl ve velké šanci hned v jejím úvodu. Po odehrané minutě trefil Kuchta tyč a následně odražený touš skryl Sláma do své výstroje. Bruslaři vyrovnali po krásné přihrávce Milfaita na Tomáše Semráda, který poslal puk do levé šibenice. Tentýž hráč udeřil o několik okamžiků později, když pohotově dorazil odražený kotouč za Slámu. Plameny se dostávaly do šancí, ale vše pochytal pozorný Novák. V 52. minutě bylo v Kotlině veselo, jelikož Třetina vyzval ke skórování Tomáše Chlubnu, jenž se z první trefil přesně do levého horního rohu. Hostující Kuřítko nešetrně sestřelil Semráda, který potom vsítil hattrick. Tomáš Semrád byl při přesilové hře na modré čáře, odkud vypálil prudký projektil, jenž skončil za zády Slámy, který potom střídal. V dalších minutách padlo několik trestů, ale gól již nepadl.

BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou 6:3

Branky a nahrávky: 19. Nepokoj (Šmíd), 29. Třetina (Horák, Přidal), 44. Semrád (Milfait), 48. Semrád (Voříšek), 52. Chlubna (Třetina, Kuchta), 54. Semrád (Třetina) – 33. Stehlík (Prokš), 35. Pleva (Lojek, Jícha), 40. Pleva (Kuřítko). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Ondřej Žídek, František Štěpánek. Vyloučení: 5:7, navíc Bureš 5 [KOL] + OK [NESP], Peslar (oba ZDS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 306. Střely na branku: 36:31 (12:10, 11:16, 13:5). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.
BK HAVLÍČKŮV BROD: Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Šmíd, Horák, Kulhánek – Přidal – Třetina (C), Blinka – Michálek, Voříšek (A), Milfait (A) – Chlubna, Kozlík, Beneš – Ludvík, Kuchta.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma (54. Kulich) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Peslar – Tlačil, Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Jícha, Kuřítko, Hasoň,Stehlík (A), Kališ, Wasserbauer.