Písečtí hokejisté nestačili na hodonínské Drtiče

Na Písek čekal v sobotním zápase silný Hodonín, který přijel v roli favorita. Od začátku Jihočeši věděli, že to bude těžké utkání. Drtičům se podařilo nastřílet čtyři góly a vytvořili si tak velký náskok. Jihočechům se sice podařilo snížit trefou Polaty, ale hosté přidali na obrátkách a domácí celek už utkání nedokázal otočit. Žluto-modří tak prohráli konečným výsledkem 2:7 a hostující celek si připsal pátou výhru v řadě za s sebou.

Hosté otevřeli skóre na začátku osmé minuty. Franek vyslal bombu od levého mantinelu, která skončila v horním růžku domácí brány. Oba týmy měli v úvodní části několik dalších šancí, ale žádná z nich v brance po první třetině už neskončila.

V druhé části si Drtiči pojistili vedení dalšími třemi zásahy. Nejprve v 27. minutě na 0:2 zvyšoval druhým gólem v utkání Franek, kterému mezi kruhy poslal přihrávku Jan Matějka. Po dalších třech minutách navýšil Škutchan, kterého našel nahrávkou hostující kapitán Jurča. Osm minut před koncem prostřední části si druhý zářez připsal Škutchan, kterému přesně na hokejku poslal kotouč Jurča a první jmenovaný nedal z blízkosti brankáři šanci. Tři minuty před druhou sirénou snížil domácí Polata v přesilové hře, kterému nabil domácí kapitán Parýzek. Po čtyřiceti minutách se šlo do kabin za stavu 1:4.

Další zásah ze strany Drtičů přišel v 41. minutě. Dobře adresovaná nahrávka od Jana Matějky našla volného Benýška a ten bez váhání propálil Hausera. Osm minut před koncem se hokejisté hrající v modro-oranžových dresech radovali už po šesté v tomto zápase. Kotouč dostal Šaršok a přihrál lépe postavenému Kobylíkovi, který nezaváhal. V čase 57:11 se individuální akcí prosadil domácí Sýbek, který bekendovým blafákem překonal Štěpanovského a snížil na 2:6 z pohledu Jihočechů. Poslední slovo měl Hodonín, kdy se druhou brankou v zápase prosadil Kobylík, kterého poslal do šance znovu Šaršok.

Karel Herr (trenér Písku): ,,Dnes paradoxně přes to, že jsme první třetinu hráli docela slušný hokej a měli jsme tam spoustu šancí, tak jsme ji prohráli 0:1. To byl takový psychický blok a pak se prezentujeme tím, že neproměňujeme šance, i když se do nich dostáváme. Ve druhé třetině jsme vyrobili spoustu chyb, které soupeř potrestal. Namazali jsme tam dvakrát kotouč z rohu jejich hráči přímo na hokejku a poté to bylo těžké otočit.‘‘

IHC Písek – SKH Hodonín 2:7

IHC PÍSEK: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek „C“, Červinský, Houdek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek „A“, Rod, Polata „A“, Tintěra, Volf, Marcilis, Strnad, D. Matějka, Novotný, Novák.
SKH HODONÍN: Štěpanovský (Kořének) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Šefčík, Miklík „A“ – Charvát „A“, Hložánek, J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča „C“.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak