Písečtí fotbalisté sehráli poslední přípravný zápas

Start nového ročníku Fortuna ČFL se kvapem blíží. Napovídá tomu fakt, že ve středu 25. července v podvečer sehráli svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna poslední domácí přípravný zápas. Soupeřem jim byl divizní celek Soběslavi, s nímž by se Písečtí mohli potkat také v 1. kole MOL Cupu.

Úvodní půle nabídla divákům pouze jednu branku. Míč do sítě dostal za nechtěného přispění hostujícího gólmana Marka Nývlta hned ve 3. minutě hry Miroslav Grobár. Domácí záložník poslal na gólmana Soběslavi lehkou střelu po zemi zpoza hranice šestnáctky, ale ta k překvapení všech nenašla útočiště v Nývltových rukavicích, ale za brankovou čarou.

Nešťastný hrdina však v dalším průběhu první pětačtyřicetiminutovky ukazoval, že jeho brzké zaváhání bylo náhodné. Na strážci svatyně týmu z okresu Tábor si později vylámali zuby zakončující Lukáš Jančura , Martin Held či opět Miroslav Grobár.

Hosté mohli udeřit pět minut před koncem poločasu. K pohledné kombinační akci se dostali Aleš Kutner s Martinem Dvořákem. Druhý jmenovaný už překonal Kamila Hajduška chránícího píseckou branku, ale toho stihli zastoupit obránci, kteří nebezpečí zažehnali.

Do druhé půle nastoupili domácí s šesti změnami v sestavě a s chutí střílet góly. Martin Voráček sice ve velké příležitosti ve 49. minutě ještě neuspěl, jenže o chvíli později dosud hubený náskok Písku navýšil stoper Filip Vacovský, který využil dobrého postavení na zadní tyči.

Druhý přesný zásah třetiligového týmu odstartoval brankovou smršť. Do zbytku střetnutí vměstnali domácí fotbalisté dalších šest gólů a připsali si tak jednoznačné vítězství. O tečku za přátelským zápasem se ale zasloužili Soběslavští, kteří v poslední minutě korigovali Martinem Dvořákem na 1:8.

FC Písek – FK Spartak Soběslav 8:1 (1:0)

Branky: 3., 62. a 65. Grobár, 50. Vacovský, 59. a 76. Voráček, 63. Jančura, 87. Zeman – 90. Dvořák.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Řehoř, Vacovský, Holý, Hanzlík – Zeman, J. Held, Milec, Grobár – M. Held, Jančura. Střídali: Varyš – Hrachovec, Vávra, Voráček, Benetka, Kulík.

Poslední dva přípravné duely odehrají Písečtí na hřištích mimo domácí areál. V sobotu 28. července se v Dobrovízi utkají od 10.15 hodin a pražskou Aritmou a o týden později je prověří Štěchovice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.