Search
Close this search box.

Písečtí fotbalisté se na trávě nováčka neprosadili

V rámci 12. kola ČFL se fotbalisté od Otavy podívali do Pardubického kraje. Do Živanic jeli pro bodový úspěch, jenomže plány jim zhatila vlastní neproduktivita a gól domácích v závěru zápasu.

O tom, že svěřenci trenéra Milana Nouska mladšího nepřijeli na hřiště Živanic bránit, přesvědčila diváky úvodní desetiminutovka, během které hosté soupeři míč příliš nepůjčovali, ale z převahy vytěžili pouze jednu nepřesnou střelu Jakuba Helda. Ve 12. minutě zahrozil poprvé tým od Pardubic, pak už se však hrálo převážně mezi šestnáctkami a ze stereotypu vybočil jen nebezpečný pokus z dálky Jiřího Janušky, který gólman Hrnčíř vyrazil na roh.

Před startem druhé půle posílil trenér Nousek útok, když na hřiště poslal Dušana Pince s Martinem Heldem. A bylo to znát. Dušan Pinc se dostával do šance hned ve 47. minutě. Po něm to svou klasickou akcí, tedy navedením míče na střed a střelou z hranice vápna, zkoušel Martin Voráček. Ten se o minutu později dostal ještě k nadějné hlavičce, ale ani tentokrát neudeřilo. V 59. minutě střílel Martin Held, který zanedlouho přidal i hlavičkový pokus, jenomže nula na ukazateli skóre se pohnout nechtěla.

Po utichnutí náporu žlutomodrých trpěla znovu středová partie hřiště. Utkání pak od 80. minuty gradovalo, o což se postarali hlavně domácí. Ti svou silnou pětiminutovku začali přímým volným kopem, ze kterého ještě nic nebylo, ale následné dva rohové kopy vyústily ve vedoucí branku. V 85. minutě se o ni postaral Pavel Košťál. Písečtí pak vrhli všechny své síly do útoku, žádný z výpadů se však neujal. A to ani střela Jakuba Helda z končící 96. minuty, těsně před závěrečným hvizdem, která se odrazila od tyče. Chybělo jen několik málo centimetrů.

TJ Sokol Živanice – FC Písek 1:0

Branka: 85. Košťál. ŽK: 6:2 (Štěpánek, Hrnčíř, Ujec, Hundák, Buriánek, Herzán – Ric, M. Held). Rozhodčí: Váňa – Machýček, Vyhnanovský. Delegát: Skála. Diváků: 120.
TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Staněk, Herzán, Buriánek, Hundák (88. Živný), Polák (71. Gorol), Štěpánek (56. Petrus), Ptáček, Ujec (56. Pánek), Košťál, Motyčka.
FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vacovský, Holý, Hanzlík – Hrachovec (87. Presl), Kulík (46. M. Held), J. Held, Ric, Voráček – Januška (46. Pinc).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient