Písečtí basketbalisté pod Vyšehradskou skálou neuspěli

Ke svému druhému utkání odcestovali písečtí do hlavního města. Tam na ně v legendární „Výtoň aréně“ čekal nováček soutěže – Sokol Vyšehrad.

Sokol Vyšehrad – Sršni Písek 89:87

Úplný úvod utkání patřil hostům, pak však převzali otěže hry do rukou Pražané. Byli v těch chvílích rychlejším, bojovnějším a především lépe střílejícím týmem. Důsledkem těchto atributů bylo to, že v 11.minutě šli dokonce do dvojciferného vedení – 33:22. Pak se však hosté přece jen vzpamatovali, krůček po krůčku začali náskok ukrajovat až na poločasových 48:44.

Ve zlepšeném výkonu pokračovali Sršni i po přestávce a ve 22.minutě šli do vedení po trestných hodech mladíka Svobody. To si udržovali po celou dobu třetí čtvrtiny, avšak jejich soupeř byl stále na dostřel a do poslední části se šlo za stavu 66:67. Její začátek Písku vyšel a po trojce dalšího mladíka Housera šli 7 minut před koncem do vedení o 7 bodů. V tu chvíli by si na Vyšehrad vsadil asi málokdo. Jeho hráči však nic nevzdali, během minuty a půl si vzali vedení zpět a 4 minuty před koncem vedli již o 7 bodů. Hosté se ale naposledy dokázali zvednout a 2 minuty před koncem šli do vedení… V posledních 120 vteřinách se vedení několikrát překlopilo, Písek držel svými body Mikolášek, ale srážely ho hrubé nedůslednosti v obraně.Samotnou koncovku Sršni takticky nezvládli a z výhry se tak mohli radovat nadšení domácí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.