Písecká nemocnice připravuje novou vodoléčbu

V uplynulých týdnech začala rekonstrukce technologií vodoléčebného úseku rehabilitačního oddělení písecké nemocnice. V suterénu pavilonu L se započalo s přestavbou bazénu i sálu vodoléčby, výměnou vzduchotechniky, s budováním denní místnosti a toalet pro personál i pacienty. Novou vodoléčbu budou moci pacienti Nemocnice Písek, a. s., využívat v únoru příštího roku.

„Začali jsme odstraňovat nynější bazén i dlažbu, respektive obklady. Tyto práce provází zvýšená hlučnost. Proto prosíme pacienty zejména z lůžkových oddělení pavilonu L a veřejnost o shovívavost. Ambulantní trakt rehabilitace jsme raději dočasně přesunuli do uvolněných prostor po biochemii,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Nový bazén budou moci využívat i málo pohybliví pacienti, a to co možná nejdříve po jejich operaci. „Budou do něj moci vstupovat po standardních schodech s oboustranným zábradlím, což umožní časnou rehabilitaci po totální náhradě kyčlí nebo kolen, ale i po operacích ramen nebo u spolupracujících pacientů po mozkové příhodě. U dřívějšího bazénu byl na svislém žebříčku přístup výrazně limitován pohyblivostí kloubů po operacích. Na vodoléčebném sále vyměníme jednu menší a dvě velké vany a k nynějším třem vířivkám – dvěma na dolní a jedné na horní končetiny, přibude i vířivka na dolní končetiny, kterou budou moci využívat pacienti po úrazech a operacích hlezna. Péče je technologiemi cílena i na další skupinu pacientů, a to po mozkových mrtvicích. Naše péče vytváří s iktovým centrem nemocnice těsný komplexní celek,“ upřesnil primář rehabilitačního oddělení MUDr. Jiří Kruliš.

Rekonstrukce vodoléčby v ceně dvaceti miliónů navazuje na letošní obměnu výměníku tepla a přechod z parovodu na horkovod ve stejné hodnotě. Současně s ní bude zahájena i rekonstrukce části vodovodního řádu v této budově, který je již dlouhodobě v havarijním stavu. I z tohoto důvodu je právě ambulantní část rehabilitačního oddělení (v přízemí) přesunuta po dobu stavebních prací do náhradních prostor v pavilonu E.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak