Piráti vedení zápasu neudrželi, Dynamo vyrovnalo a následně rozhodlo

Piráti odjeli k osmému kolu Tipsport extraligy do Pardubic, kde ani tentokrát neuspěli. Chomutovští sice prohrávali, ale v prvních deseti minutách druhé části třemi góly otočili vývoj utkání. Zlomovým momentem byla pravděpodobně poslední minutě zmíněného dějství, kdy se Dynamo prosadilo dvakrát v půl minutě. Do konce utkání skórovali domácí ještě dvakrát, což rozhodlo o třech bodech. Vladimír Růžička vstřelil dva góly, pak nastřelil spojnici tyčí, takže si na hattrick musí počkat.

Pirát Štěpán Lukeš nastoupil do utkání jako jednička a měl na svědomí první chybu, kterou ale Petr Sýkora bekhendem po objetí branky nepotrestal. Před polovinou úvodního dějství mělo Dynamo dvě nadějné šance, které v signalizované výhodě nevyužilo stejně jako následnou přesilovku.

Zanedlouho Masi Marjamäki nevyužil nadějnou pozici před bránou, což domácí za pár okamžiků potrestali. V patnácté minutě Ty Wishart dostal dobrou přihrávku do levého kruhu, odkud se trefil přesně nad rameno chomutovského brankáře – 1:0.

Ve druhé části se svěřenci Vladimíra Růžičky prosadili už po pětapadesáti vteřinách, když finský novic našel Ivana Humla a ten rychle vyrovnal – 1:1. Za necelých pět minut už vedli Chomutovští a to zásluhou Vladimíra Růžičky, jenž objel branku a prostřelil Ondřeje Kacetla do bližší šibenice – 1:2. O chvíli později měly Pardubice přesilovku, ve které mohly inkasovat z přečíslení dva na jednoho z hole Jana Stránského.

Před polovinou duelu ránu Davida Šticha v přesilovce tečoval před brankovištěm Vladimír Růžička, který tak zaznamenal druhou trefu v utkání – 1:3. Za pár okamžiků mohl střelec dvou chomutovských gólů přidat i třetí, jenomže jeho rána skončila na spojnici tyčí. Závěrečná minuta dějství se Chomutovu vůbec nepovedla, jelikož se během 29 vteřin prosadili Sacha Treille z dorážky v přesilovce a od modré čáry Ty Wishart – 3:3.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky mělo Dynamo přesilovku čtyři na tři a poté pět na čtyři, kterou už využilo a to zásluhou bývalého hráče Pirátů Antonína Duška, jenž vrátil domácím vedení – 4:3. Další průběh byl protkán vyloučeními, z čehož se snažil těžit Petr Sýkora, tomu ale vystavil stopku výborným zákrokem Štěpán Lukeš.

Přibližně osm minut do konce Marek Trončinský sestřelil Bohumila Janka, takže začala pětiminutová přesilová hra pro Piráty. Družina Vladimíra Růžičky ale v dlouhé početní výhodě neskórovala a naopak se musela sklonit před Janem Mandátem, jenž doklepl vyražený puk za Lukešova záda – 5:3.

HC DYNAMO PARDUBICE – PIRÁTI CHOMUTOV 5:3

HC DYNAMO PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Wishart, Hrabal, Budík, Miromanov, Čáslava, Holland – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – Sýkora, Poulíček, Perret – Mandát, Dušek, Svoboda.
PIRÁTI CHOMUTOV: Lukeš – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Valach – Sklenář, Růžička, Duda – Tomica, Huml, Marjamäki – Koblasa, Klhůfek, Skokan – Dlouhý, Vantuch, Stránský.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.