Piráti skončili na finálovém turnaji Red Bull Urban Buly ve čtvrtfinále

Zástupci Pirátů vybojovali v kvalifikačním turnaji, který se konal za Rocknet Arénou, účast v pražském finále, které se uskutečnilo v sobotu 7. července. Chomutovští hokejisté museli do hlavního města odjet v pozměněné sestavě, ale i tak se dostali do vyřazovacích bojů, nakonec skončili ve čtvrtfinále. „V Chomutově i v Praze to bylo super. Těšili jsme se a užili si to,“ uvádí za všechny Martin Šťovíček.

Finálový turnaj se konal na Letné, kam zamířilo šestnáct nejúspěšnějších týmů z kvalifikačních bitev. Hlavní cenou byl zájezd na turnaj Red Bulls Salute a zároveň možnost poměřit síly s týmem Tomáše Hertla, ambasadora akce.

Piráti se museli před vypuknutím finále vypořádat se změnou v mužstvu, jelikož Lukáš Blaha ještě odpočíval na dovolené. Náhradu zajistil Jakub Chrpa, jenž nominoval svého bývalého spoluhráče Patrika Huňadyho.

Stejně jako v kvalifikaci se i na „Stalinu“ začínalo ve skupinách, z které se Pirátům podařilo postoupit. „Bylo to těžší než v Chomutově, kde jsme ve skupině všechno vyhráli rozdílem třeba osmi gólů. Na finálovém turnaji jsme první zápas vyhráli o gól, pak jsme prohráli, ale nakonec jsme si postup do čtvrtfinále vybojovali ve třetím zápase, který jsme zvládli rozdílem čtyř gólů,“ říká Martin Šťovíček.

„Druhý ročník byl podle mě ještě o kousek lepší než první. Konkurence byla větší než loni a vyhrocené zápasy končily často jen o gól,“ řekl Tomáš Hertl pro web redbull.com, a shodl se tak i s názorem Piráta, „bylo to těžší a byly tam lepší týmy. Musím se přiznat, že jsem takovou kvalitu ani nečekal.“

Piráti se poprali s boji ve skupině, ale v úvodním střetnutí play-off podlehli, takže pro ně turnaj skončil ve čtvrtfinále. „Je to spíš neúspěch, protože jsme byli celý zápas lepší. Celou dobu stáli ve třech v bráně a chytali, takže jsme jim nemohli dát gól. Jelikož jsme moc nebránili, podařilo se jim skórovat z brejku,“ vypráví dvaadvacetiletý forvard.

Kromě Tomáše Hertla nebo Filipa Chlapíka, kteří tvořili část jednoho týmu, se na Red Bull Urban Buly ukázal i Petr Novák, hokejbalový mistr světa, který měl i se zbytkem zástupců hokejbalu navrch. „Má to blíže k hokejbalu než k hokeji, takže měli určitě výhodu,“ podotýká mladý útočník, který zářil v posledních zápasech minulé sezóny po boku Jakuba Lauka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.