Search
Close this search box.

Pirát Jaroslav Mrázek opouští klub, míří do Vítkovic

Chomutovský kádr pro Tipsport extraligu se v rozehrané základní části mění. Doplnilo ho už několik hráčů a nyní dochází k prvnímu odchodu bez výměny. Mužstvo opouští služebně nejstarší hráč, nepočítáme-li místní odchovance. Obránce Jaroslav Mrázek se v rámci nejvyšší soutěže stěhuje do Vítkovic, kde působil už v sezóně 2007/2008.

„Jarda toho tady v Chomutově odehrál hodně, za což si zaslouží velké poděkování. Teď jsme se ale dohodli na ukončení spolupráce s tím, že odchází do Vítkovic,“ konstatuje sportovní manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička. „Budeme se na trhu poohlížet po jiném obránci, prostor můžou dostat i naši mladí beci,“ doplňuje ještě šéf sportovního úseku.

Dvaatřicetiletý Jaroslav Mrázek přišel pod vrcholky Krušných v létě 2011 z Kladna a hned pomohl k návratu mezi tuzemskou elitu po 38 letech. S chomutovským hokejem zažil také sestup zpět do současné Chance ligy a rychlý návrat mezi českou klubovou smetánku.

Během pirátské jízdy Generali play-off na jaře 2017 to byl právě rodák z Milevska, který nastartoval obrat v postupovém šestém čtvrtfinále s Třincem, když před polovinou domácího zápasu snižoval na průběžných 2:3.

Chomutovské statistiky odchovance jihočeského hokeje se zastaví na 336 zápasech, 19 gólech a 48 asistencí. Letos zkušený zadák naskočil do 14 duelů, v nichž si připsal dvě asistence a účast na ledě -7. V průměru strávil na ledě 13 minut a 46 vteřin, třikrát usedl na trestnou lavici, rozdal deset hitů a stejný počet střel soupeřů zblokoval.

Bilance Jaroslava Mrázka v nejvyšší soutěži čítá v tuto chvíli 429 startů a 77 kanadských bodů za 24 přesných zásahů a 53 přihrávek. Z výše uvedeného počtu utkání jich 33 odehrál během sezóny 2007/2008 právě v Ostravě, kam míří. V metropoli Moravskoslezského kraje tehdy jednou skóroval a přidal dva přesné pasy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient