Pirát Bohumil Jank děkuje fanouškům za jejich přízeň

Sedmnácté kolo Tipsport extraligy nabídlo v pořadí už druhé severočeské derby, v němž byl šťastnější Litvínov. Ovšem do vedení po zakončení Masiho Marjamäkiho se dostali Piráti, jenže Verva v prodloužení dokonala obrat. V elitní obranné dvojici se opět objevil Bohumil Jank, který na ledové ploše strávil dvaadvacet minut a dvě vteřiny k tomu. Během této doby zaznamenal jeden střelecký pokus a také jeden hit.

V sedmnáctém kole Tipsport extraligy se dlouho hrálo za bezbrankového stavu, což změnil až po přihrávce Pavla Klhůfka Masi Marjamäki. Jenže z ostrého úhlu vyrovnal Michal Trávníček a obrat v prodloužení dokonal Juraj Mikúš. Soubor Vladimíra Růžičky tak bere z duelu pouze bod. „Podle mého to bylo vyrovnané utkání. Ze začátku to bylo opatrné a čekalo se, kdo dá první gól. Když jsme dali první branku, začalo se hrát nahoru – dolů. Najednou se hrálo ve vyšším tempu a v prodloužení jsme dostali gól trochu nešťastně. Špatně jsem si to přebral s Masim a vyplynulo z toho, že byl osamocený hráč před bránou a ten to tečoval do vinglu,“ hodnotil utkání rodák z Milevska.

Hra v početní nevýhodě trápila Chomutov v první čtvrtině základní části. Ovšem oslabení se zlepšují a Piráti i přes zbytečné fauly už tolik neinkasují. Proti Litvínovu šli domácí do čtyřech pětkrát, jenže třikrát už v úvodní dvacetiminutovce. „Říkáme si to pořád, žádný pokyn nepřišel. Už asi měsíc si to říkáme neustále. Že jsme ve druhé části fauly nedělali, znamená, že jsme konečně začali plnit, co po nás trenéři chtějí. Bavíme se o tom na každém mítinku. Ukazujeme si fauly, kde to je zbytečné nebo kde bychom měli udělat krok navíc a dobruslit to, než tam máchat hokejkou. Takže konečně jsme to od druhé poloviny zápasu začali plnit,“ ulevilo se chomutovskému obránci.

Vstupy do zápasů se Pirátům nedařily. Tentokrát ale přišel zlom, Chomutov neinkasoval, čímž postavil základní kámen v cestě za povedeným výkonem. Severočeši většinou v úvodních periodách dotahují manko soupeře, vinnou toho se body sbírají hůře. „Samozřejmě se nám hraje mnohem lépe, když jdeme do druhé třetiny za bezbrankového stavu nebo za stavu, který je vyrovnaný. Pro nás je to jedině dobře, že jsme ustáli první třetinu. Ale na druhou stranu my bychom chtěli hrát tak, abychom třeba po úvodní třetině vedli,“ rozebíral vstupy do zápasů vytížený obránce.

„Určitě bylo utkání více bojovné. Bylo to takové urputné, hodně soubojů. Hrálo se dobře takticky na obou stranách. Bylo to hodně ubojované. Jsme samozřejmě rádi za bod, ale chtěli jsme tři,“ mrzelo Bohumila Janka bezprostředně po derby.

Soubor Vladimíra Růžičky vyslal na Jaroslava Januse sedmadvacet pokusů. Ovšem dalších třináct střel bylo soupeřovou obranou zastaveno. Zejména zakončení od modré čáry se bránícím hráčům Litvínova dařilo blokovat. „Dnešní hokej se vyznačuje i tím, že se hodně blokuje. Spousta útočníků už umí dobře blokovat a najdou si puk. Pro nás obránce to není úplně jednoduché dostat puky dolů. Ale je to naše práce, abychom je prostřelili. Ovšem souhlasím s tím, že puků od nás obránců, by se k brance mělo dostávat více,“ vysvětloval šestadvacetileté bek.

I když v duelech s Litvínovem a Hradcem získali Piráti bod, tak je to třetí výsledek v řadě, kdy Chomutovští podlehli soupeři o jedinou branku. Severočeská organizace na odstranění problému pracuje, což po duelu s Vervou potvrdil také Bohumil Jank. „Nemůžeme se koukat, že to bylo zase jenom o gól. Musíme se začít zase soustředit na další zápas a to přijede Sparta. Musíme jít do toho s tím, že chceme vyhrát za tři body. Samozřejmě je špatné, že jsme nedotáhli utkání alespoň za dva body. Ale každý bodík se počítá a my se musíme každý zápas posouvat dál a dál. Musíme sbírat body co nejvíce,“ zůstával pozitivní hráč se sedmdesátkou na zádech.

ROCKNET ARÉNA byla v právě probíhající sezóně poprvé vyprodaná. I když se Piráti nacházejí na poslední příčce Tipsport extraligy, fanoušci chodí do ochozů v hojném počtu. Navíc nevynechají jedinou minutu, aby svůj milovaný Chomutov nepodporovali. „Fanoušci nám fandí a podporují, i když jich přijde jen tři tisíce. Proti Litvínovu jich zde bylo trochu více a fandili úžasně, za to jim posíláme velké díky. Nejsme v lehké situaci, protože jsme na posledním místě tabulky. Oni pořád fandí a chodí v hojném počtu, i za to bych jim chtěl hrozně poděkovat,“ posílal komplimenty na adresu příznivců.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.