Search
Close this search box.

Pilsner Fest přilákal na 55 tisíc lidí

Největší pivní slavnosti v České republice, Pilsner Fest, přilákal na 55 tisíc lidí. Svátku piva, který se konal v sobotu 6. října, přálo slunečné a teplé počasí. Hlavním bodem oslav byl tradiční přípitek v 18:42 na nádvoří Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. S návštěvníky Pilsner Festu si v pivovaru připili primátor města Plzně Martin Zrzavecký a jeho první náměstek Martin Baxa.

Festival se uskutečnil v areálu plzeňského pivovaru, na náměstí Republiky i v chill-out zóně v Mlýnské strouze. Hlavním tématem letošního Pilsner Festu byly světové úspěchy zlatého plzeňského ležáku. Atmosféru doplnil bohatý hudební program. Návštěvníci si užili na Annu K., kapelu Žlutý Pes, Barboru Polákovou, Burmu Jones a další.

Součástí Pilsner Festu byly prohlídky pivovaru či možnost naučit se čepovat pivo. Školu čepování letos vedli vítězové českého a slovenského finále soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender Richard Máša a Štefan Pillár společně se sládky Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou a Vojtěchem Homolkou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient