Pilsner Fest přilákal na 55 tisíc lidí

Největší pivní slavnosti v České republice, Pilsner Fest, přilákal na 55 tisíc lidí. Svátku piva, který se konal v sobotu 6. října, přálo slunečné a teplé počasí. Hlavním bodem oslav byl tradiční přípitek v 18:42 na nádvoří Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. S návštěvníky Pilsner Festu si v pivovaru připili primátor města Plzně Martin Zrzavecký a jeho první náměstek Martin Baxa.

Festival se uskutečnil v areálu plzeňského pivovaru, na náměstí Republiky i v chill-out zóně v Mlýnské strouze. Hlavním tématem letošního Pilsner Festu byly světové úspěchy zlatého plzeňského ležáku. Atmosféru doplnil bohatý hudební program. Návštěvníci si užili na Annu K., kapelu Žlutý Pes, Barboru Polákovou, Burmu Jones a další.

Součástí Pilsner Festu byly prohlídky pivovaru či možnost naučit se čepovat pivo. Školu čepování letos vedli vítězové českého a slovenského finále soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender Richard Máša a Štefan Pillár společně se sládky Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou a Vojtěchem Homolkou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak