Pěvecká akademie legendární sopranistky Gabriely Beňačkové

V termínu 9. až 15. července se v pelhřimovském divadle uskuteční Pěvecká akademie legendární sopranistky Gabriely Beňačkové, která bezesporu patří mezi neúspěšnější sopranistky světa. Ve své hvězdné kariéře odzpívala více než tisíc operních představení na nejprestižnějších operních scénách světa, jako je například milánská La Scala, Metropolitní opera v New Yorku, Vídeňská Státní Opera a mnohé další. Nyní přijíždí do Pelhřimova, aby předala své zkušenosti z těchto světových podií mladé, nastupující generaci operních pěvců.
Pěvecké akademie se zúčastní 9 vybraných operních pěvců z Polska, Rumunska, Slovenska, Ruska a ČR. Výuka probíhá každý den v pelhřimovském divadle, za klavírního doprovodu dirigenta Slovenského národního divadla v Bratislavě Branka Ladiče. Celý kurz vyvrcholí koncertem všech devíti absolventů, který se uskuteční v neděli 15. července od 19.00 hod v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově.
Tento koncert je jedinečnou možností, kde návštěvníci mohou slyšet výkony vynikajících operních talentů a současně se setkat s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou.

Účastníci kurzu a účinkující:
Gabriela Beňačková, soprán (CZ)

Olessia Baranova, soprán (Rusko)

Mariya Bednarskaya, soprán (Rusko)

Marianna Gelenekyova, soprán (SK)

Veronika Eichlerová, soprán (CZ)

Naděžda Chrobáková, soprán (CZ)

Stanca Maria Manoleanu, soprán (Rumunsko)

Édith Adetu, soprán (Rumunsko)

Artur Rożek, bariton (Polsko)

Zuzana Weiserová, soprán (SK)

Branko Ladič, dirigent a klavírní spolupráce (SK)

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz