Search
Close this search box.

Velmi emotivní projev měla Petra Kvitová po svém vítězství na pražském tenisovém turnaji

Přesně před rokem byla Petra Kvitová v pozici, kdy nebylo jisté, jak to bude dále s její tenisovou kariérou. Dávala se dohromady, jak fyzicky, tak hlavně psychicky, po přepadení útočníkem, který jí zle pořezal levou ruku.

Avšak díky chirurgovi Radku Kebrlemu a fyzioterapeutovi Pavlu Kolářovi se mohla vrátit na tenisové kurty. Nejenom těmto dvěma odborníkům, ale i rodičům a dalším blízkým, v emocích poděkovala po dnešním vítězném zápase za jejich pomoc, díky které znovu může bojovat o nejvyšší tenisové příčky.

Její vítězství v J&T Banka Prague Open nad Rumunkou Buzarnescuovou se však nerodilo lehce. Sice vedla rychle 3:0, pak 4:1, jenže poté začala hodně chybovat a soupeřka dokázala první set otočit ve svůj prospěch.
I druhá sada začala podobně, Kvitová vedla 3:0, teď už se jí ale povedlo udržet si svůj servis a díky tomu zvítězit 6:2.
Musel tedy rozhodnout třetí set. I zde se české tenistce povedlo brzy získat soupeřčin servis, vedla 3:1 a náskok si pak v klidu udržela až do konce, vyhrála 6:3.

Během čtyř let trvání tohoto turnaje je Petra Kvitová třetí českou vítězkou. Pro Kvitovou je to třetí turnajový triumf tohoto roku. Letos ještě vyhrála v Petrohradu a Dauhá.

Nyní čeká naši tenisovou dvojku antukový turnaj v Madridu, kde už v vyhrála v letech 2011 a 2015.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient