Petra Kvitová má skvělou formu. V Birminghamu získala letošní pátý titul

(Aktualizováno před )

České tenistce Petře Kvitové se povedlo v Birminghamu obhájit loňský titul. Ve finále porazila po boji Slovenku Magdalénu Rybárikovou 4:6, 6:1, 6:2. Je to už její pětadvacátý titul v kariéře.

První set Kvitová ještě prohrála, protože se jí moc nedařilo odvracet soupeřčino tvrdé podání. Následující dva sety už to však byla naprostá suverenita naší tenistky.

Kvitová tak “pomstila” své krajanky, protože Rybáriková při cestě do finále porazila Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou. Díky výhře se tak stala jednou z favoritek Wimbledonu, který začíná za týden. Ale je pravda, že se jí dařilo i před Paříží, ale tam nakonec vypadla už ve třetím kole…

Tento týden by se měla Kvitová představit na dalším travnatém turnaji v Eastbourne, ale je možné, že se odhlásí, aby se před nějvětším turnajem roku v Londýně odpočinula.

Do finále se dostala i Lucie Šafářové. Na travnatém turnaji na Mallorce hrála s Barborou Štefkovou o titul ve čtyřhře proti nejvýše nasazenému páru Andreja Klepačová, María José Martínezová. Nakonec podlehly 1:6, 6:3, 3:10. Ve Wimbledonu by měla už Šafářová hrát se svojí stálou parťačkou Bethanií Mattekovou Sandsovou, s kterou získala pět grandslamových titulů.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz