Search
Close this search box.

Petr Zámorský o prohře se Švédy: Bojovali jsme, ale chyběly góly

Po dvou letech znovu oblékl reprezentační dres, dokonce po čtyřech se na mezinárodní půdě gólově prosadil. Petr Zámorský prožil vydařený návrat do národního týmu, z výhry se ale ani tak radovat nemohl. Češi totiž podlehli Švédům těsně 2:3 a před domácími fanoušky se museli smířit s porážkou.

Petře, pro vás to byl po delší době první reprezentační zápas. Mrzí vás, že skončil prohrou?
Mrzí nás to hodně, kulisa byla fantastická a moc jsme chtěli vyhrát. Dali jsme do toho všechno, bojovali jsme až do konce, ale bohužel chyběly góly, proto vyhrál soupeř. Tlak do brány by měl být větší, než byl. Měli jsme posílat na branku víc střeleckých pokusů, protože se to vždycky může odrazit na dorážku nebo tečovat těsně před gólmanem.

Zdálo se, že jako obránci jste hodně podporovali útok. Plnili jste pokyny koučů?
Trenér nám naordinoval hodně bruslící hokej. Nebyli jsme svázáni taktikou, takže jsme dle pokynů trenéra měli podporovat útok. Je ale jasné, že člověk nemůže bláznit a nejprve si to ubránit. Útočení je pro nás sice důležité, ale až na druhé koleji.

Konkrétně vám se povedlo útok podpořit rovnou gólem. Jak jste celou akci viděl?
Bylo to po situaci, kdy se hra otevřela ve středním pásmu. Dobrou kombinací jsme si vyměnili puk, najel jsem do strany a podle pokynů kouče jsem pokračoval pro teč důrazně do brány. Naštěstí se to tam doklouzalo a jsem za to velmi rád.

O přihrávku jste se spoluhráči hlásil. Věřil jste si, že ji usměrníte do brány?
Chtěl jsem puk tečovat těsně před gólmanem. Z tréninků jsme zvyklí chodit důrazně do brány, je to jedna z variant, kterou hrajeme a jsem na ni zvyklí.

V reprezentačním dresu jste skóroval přesně po čtyřech letech, navíc znovu proti Švédům. Napadla vás před zápasem tato spojitost?
Vůbec. Ani jsem si na to nevzpomněl, teď se to dozvídám poprvé. Jediné, co můžu říct, je, že doufám, že další gól přijde dřív než za další čtyři roky.

Ke konci třetí třetiny jste měli šance na vyrovnání při přesilovce. Co k vašim kombinacím scházelo?
Na konci už Švédové box kolem jejich branky hodně stáhli a bylo těžké procpat nějakou křižnou přihrávku nebo skórovat. Máme ještě na čem pracovat.

Trenér Říha se s postupně ubývajícím časem ozýval víc a víc. Jak jste jeho pokyny na střídačce vnímali?
Je to super a musím říct, že mě se jeho styl líbí. Vždy ví, co a komu říct. Pořád dává pokyny, hecuje mančaft, a to mě vyhovuje.

Duel doprovázela skvělá kulisa fanoušků. Jak jste si klání užil z tohoto pohledu?
Bylo to parádní. Diváků bylo hodně a byli fantastičtí, takže za mě super.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient