Petr Vampola je novou posilou kladenských hokejistů

Mistr světa z roku 2010 Petr Vampola vyslyšel nabídku Jaromíra Jágra, odložil avizovaný konec kariéry a příští sezonu bude válet za Kladno! „Je to pro mě výzva dokázat se dobře připravit na sezonu, abych Kladnu pomohl do extraligy. A hlavně si opravdu na poslední své štaci zahrát s Jardou Jágrem a zažít ještě nějaký úspěch a radost z hokeje,“ napsal šestatřicetiletý útočník na svůj Facebook.

Petr Vampola se už v minulosti podílel na kladenském návratu mezi elitu, i když před patnácti lety kvůli zranění odehrál za Kladno pouze tři utkání. Tehdy měl kariéru před sebou, nyní by ji v Kladně chtěl úspěšne završit po boku hokejové krále.

„Sháněli jsme pro Jaromíra Jágra centra, se kterým by si rozuměl. Jaromír a Petr Vampola už spolu v minulosti hráli a byla mezi nimi ta správná chemie. Teď mají oba chuť si po letech spolupráci zopakovat. Jaromír oslovil Petra napřímo a k naší radosti jsme se nyní dohodli na roční smlouvě. K týmu se připojí začátkem srpna,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Kladno David Čermák.

Petr Vampola těžce nesl loňské vyřazení Motoru v semifinále WSM ligy právě s Kladnem a následně oznámil konec kariéry. Snad jen jediný člověk mohl toto rozhodnutí zvrátit – šéf Rytířů a jeho spoluhráč z reprezentace Jaromír Jágr. „V Budějovicích se to nepovedlo a upřímně říkám, že mě to doteď hodně mrzí. Ale život jde dál já věřím, že to lidi hlavně z Českých Budějovic pochopí. Teď už ale budu dělat maximum pro Kladno, abych mu co nejvíce pomohl. Věřím tomu, že mám pořád co nabídnout a něco ve mně ještě je,“ napsal Vampola ve svém facebookovém příspěvku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak