Petr Vampola je novou posilou kladenských hokejistů

Mistr světa z roku 2010 Petr Vampola vyslyšel nabídku Jaromíra Jágra, odložil avizovaný konec kariéry a příští sezonu bude válet za Kladno! „Je to pro mě výzva dokázat se dobře připravit na sezonu, abych Kladnu pomohl do extraligy. A hlavně si opravdu na poslední své štaci zahrát s Jardou Jágrem a zažít ještě nějaký úspěch a radost z hokeje,“ napsal šestatřicetiletý útočník na svůj Facebook.

Petr Vampola se už v minulosti podílel na kladenském návratu mezi elitu, i když před patnácti lety kvůli zranění odehrál za Kladno pouze tři utkání. Tehdy měl kariéru před sebou, nyní by ji v Kladně chtěl úspěšne završit po boku hokejové krále.

„Sháněli jsme pro Jaromíra Jágra centra, se kterým by si rozuměl. Jaromír a Petr Vampola už spolu v minulosti hráli a byla mezi nimi ta správná chemie. Teď mají oba chuť si po letech spolupráci zopakovat. Jaromír oslovil Petra napřímo a k naší radosti jsme se nyní dohodli na roční smlouvě. K týmu se připojí začátkem srpna,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Kladno David Čermák.

Petr Vampola těžce nesl loňské vyřazení Motoru v semifinále WSM ligy právě s Kladnem a následně oznámil konec kariéry. Snad jen jediný člověk mohl toto rozhodnutí zvrátit – šéf Rytířů a jeho spoluhráč z reprezentace Jaromír Jágr. „V Budějovicích se to nepovedlo a upřímně říkám, že mě to doteď hodně mrzí. Ale život jde dál já věřím, že to lidi hlavně z Českých Budějovic pochopí. Teď už ale budu dělat maximum pro Kladno, abych mu co nejvíce pomohl. Věřím tomu, že mám pořád co nabídnout a něco ve mně ještě je,“ napsal Vampola ve svém facebookovém příspěvku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient