Search
Close this search box.

Petr Orel: Nový senátorský klub

Když jsem byl zvolen do Senátu parlamentu ČR, měl jsem představu, že se nám podaří vytvořit „zelený“ senátní klub. Nepodařilo se. Ukázalo se, že jsou mezi jednotlivými kolegy či kolegyněmi určité animozity, které to neumožňují.

Členství v klubu je komfortnější, znamená lepší informovanost či přerozdělení si úkolů.

Dal jsem tomu tedy čas a zůstal jako nezařazený senátor s tím, že vyčkám do letošních podzimních voleb.

Vše se však urychlilo poté, co byl předminulý víkend v doplňovacích senátních volbách na Zlínsku zvolen ekonom Tomáš Goláň, kandidát hnutí SENÁTOR 21, které nedávno založil senátor Václav Láska.

Podařilo se tak dát dohromady skupinu senátorů a senátorky a založit nový senátorský klub – „Klub pro liberální demokracii – SENÁTOR 21“.

Jeho členy jsou doposud nezařazení senátoři Václav Láska (obvod č. 21 – Praha 5), Ladislav Kos (obvod č. 19 – Praha 11), Eliška Wagnerová (obvod č. 59 – Brno-město), Petr Orel (obvod č. 67 – Nový Jičín) a Tomáš Goláň (obvod č. 78 – Zlín).

Kromě zmíněného Tomáše Goláňe se všichni senátoři dostali do Senátu jako kandidáti Strany zelených nebo s jejich podporou.

Je dobře, že Strana zelených tak bude mít silnější zastoupení (alespoň) v horní komoře parlamentu.

Věřím, že půjde o funkční kolektiv, kde bude panovat vzájemný respekt a spolupráce, a který bude po podzimních senátních volbách ještě posílen.

Samozřejmě dále zůstávám členem Strany zelených.

4.6.2018

Petr Orel

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient