Pes se majiteli na přechodu vytrhnul a zaútočil na kolemjdoucího pudla

Napadení pudla ze strany loveckého psa zpozorovala hlídka Městské policie Zlín v pátek 30. března 2018 v podvečer na přechodu pro chodce v blízkosti městského divadla. Na místě se sice nacházeli také jejich majitelé, ale ti nebyli schopni psy od sebe odtrhnout. Strážníci proto ihned zakročili a zvířata od sebe oddělili.

Hlídka MP Zlín následně převezla vážně zraněného pudla i s jeho majitelkou na veterinární kliniku, kde byl napadený pes hospitalizován. Poté strážníci doprovodili otřesenou 76letou ženu do jejího bydliště.
p
Následně bylo zjištěno, že 26letý majitel barváře přecházel společně se svým psem přes přechod pro chodce. Když míjeli seniorku, která vedla na vodítku svého pudla, pes se mu vytrhnul a zaútočil na druhého psa, kterého pokousal v oblasti hřbetu a na pravém boku.

Celý incident bude mít nyní dohru před správním orgánem, kde se bude kromě postihu za přestupek rozhodovat také o náhradě vzniklé škody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.