Pelta má opět problémy. Z kauzy uplácení se jen tak nevyhrabe

Policie oznámila, že bývalého předsedu českomoravského fotbalového svazu Miroslava Peltu stíhá kvůli podplácení. Pro Peltu to není první obvinění. Policie už ho stíhá pro zneužití pravomoci, porušení povinnosti při správě cizího majetku a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. „V této trestní věci bylo rozšířeno trestní stíhání, a to proti jedné fyzické osobě a proti jedné právnické osobě pro zločin podplacení,“ řekla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Další stíhanou osobou v kauze je bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, kterou měl Pelta poplatit. Oba se měli domlouvat na rozdělování dotací, za což podle obžaloby dostala Kratochvílová od Pelty k dispozici byt v centru Prahy.

Pelta však stále veškerá obvinění odmítá. Celou tuto kauzu vnímá jako účelovou a nové obvinění má, podle jeho slov, obvinění protahovat. „Jak jsem na začátku říkal, tak i dnes tvrdím jednoznačně, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil,“ řekl k obvinění Pelta.

Původně se předpokládalo, že policie uzavře kauzu v říjnu, nyní se však chystá kvůli novému obvinění Peltu znovu vyslechnout. Poté se státní zástupce rozhodne, zda půjde kauza i k soudu.

Dalšími obviněnými ohledně manipulace při rozdělování peněz z dotačního programu ministerstva školství na činnost sportovních organizací jsou předseda unie Miroslav Jansta, generální sekretář unie Jan Boháč a někdejší vysoký úředník ministerstva školství Zdeněk Bříza.

Kauza začala 3. května 2017, kdy policie provedla razii v sídle asociace a dalších institucí v souvislosti s přerozdělení státních dotací ze strany ministerstva školství pro rok 2017. Pelta byl zatčen, ve vazbě strávil čtyři měsíce.

Miroslav Pelta byl ve funkci předsedy FAČR (Fotbalová asociace ČR) necelých šest let. Předtím působil ve Spartě Praha šest let ve funkci generálního manažera. Nyní je prezidentem klubu FK Jablonec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient