Search
Close this search box.

Pelhřimovská radnice plánuje zkvalitnit prostor kolem věžáku a okolí

Ve středu 28. listopadu proběhlo jednání v ulicích Rubešova a Pražská ohledně revitalizace prostoru kolem věžáku a okolí. Týká se to například zeleně, která byla před několika desítkami let hustě nasázena, ale za tu dobu zeleň přebujela a někde tvoří i úzké, temné a proschlé koridory, což je třeba revitalizovat. Neznamená to samozřejmě, že se vykácí veškerá vzrostlá zeleň. Během jednání se zástupci radnice, projektantky, Společenství vlastníků jednotek (SVJ) s tamními obyvateli se zjistilo, že neudržovaná a přebujelá zeleň zapříčiňuje i to, že se lidé při větrném počasí necítí v některých místech zcela bezpečně.

V rámci plánovaných úprav se bude řešit nejen zeleň, rekonstrukce věžového domu jako je zateplení, fasáda a stávající balkony, ale i možnost komfortního pohybu pro pěší, odpočinkové zóny pro seniory a děti výše uvedené lokality, myslet se bude i na případné rozšíření parkovacích míst. Jak uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš, radnice zajisté plánuje aplikovat metodiku a přístup, což znamená, že komunikací s lidmi dojde ke zjištění – co jim chybí, případně přebývá. V rámci tohoto plánovaného projektu budou tedy dotčení obyvatelé přizváni v příštím roce k diskuzím.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient