Pečovatelem roku je pan Polák z Domova Barbora v Kutné Hoře

Národní cenu Pečovatel/ka roku 2018 v kategorii pobytových služeb vyhrál pan Viktor Polák, pracovník v sociálních službách Domova Barbora Kutná Hora. Tuto prestižní cenu každoročně vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Na jeho nominaci se shodli kolegové, klienti i vedení Domova Barbora, neboť jde o člověka, který je mimořádně oddaný své práci a jeho lidský přístup ho provází celým životem. „O klienty pečuje s výjimečným osobním úsilím, hlubokým porozuměním a láskou již dlouhých 18 let. Pro svůj optimistický přístup a ochotu vždy pomoci, je pro klienty a pracovní tým téměř nepostradatelný. Klienti ho vyhledávají, rádi se mu svěřují a řeší s ním své osobní starosti i radosti. Pan Polák je vždy připraven ochotně, vstřícně s dobrou náladou a otevřeným srdcem pomoci druhému,“ uvedla Jitka Řepová, ředitelka Domova Barbora Kutná Hora.

Ta také dodala, že čerstvý držitel ocenění Viktor Polák ke své profesi přistupuje s osobním zájmem a pomoc druhému považuje za poslání. Svým pracovním nasazením podle ní pozitivně motivuje své kolegy a přispívá k pohodové atmosféře na pracovišti.

Domov Barbora Kutná Hora, poskytovatel sociálních služeb, je samostatná příspěvková organizace s právní subjektivitou. Jejím zřizovatelem je Středočeský kraj. Pobytové sociální služby se v těchto budovách poskytují od poválečných let. Od této doby prošla organizace výrazným vývojem.

V současné době Domov Barbora poskytuje čtyři druhy sociálních služeb. Domov pro seniory s kapacitou 76 klientů a Domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 83 klientů, Chráněné bydlení s kapacitou 14 klientů a Sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením s kapacitou 23 klientů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak