Pečovatelem roku je pan Polák z Domova Barbora v Kutné Hoře

Národní cenu Pečovatel/ka roku 2018 v kategorii pobytových služeb vyhrál pan Viktor Polák, pracovník v sociálních službách Domova Barbora Kutná Hora. Tuto prestižní cenu každoročně vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Na jeho nominaci se shodli kolegové, klienti i vedení Domova Barbora, neboť jde o člověka, který je mimořádně oddaný své práci a jeho lidský přístup ho provází celým životem. „O klienty pečuje s výjimečným osobním úsilím, hlubokým porozuměním a láskou již dlouhých 18 let. Pro svůj optimistický přístup a ochotu vždy pomoci, je pro klienty a pracovní tým téměř nepostradatelný. Klienti ho vyhledávají, rádi se mu svěřují a řeší s ním své osobní starosti i radosti. Pan Polák je vždy připraven ochotně, vstřícně s dobrou náladou a otevřeným srdcem pomoci druhému,“ uvedla Jitka Řepová, ředitelka Domova Barbora Kutná Hora.

Ta také dodala, že čerstvý držitel ocenění Viktor Polák ke své profesi přistupuje s osobním zájmem a pomoc druhému považuje za poslání. Svým pracovním nasazením podle ní pozitivně motivuje své kolegy a přispívá k pohodové atmosféře na pracovišti.

Domov Barbora Kutná Hora, poskytovatel sociálních služeb, je samostatná příspěvková organizace s právní subjektivitou. Jejím zřizovatelem je Středočeský kraj. Pobytové sociální služby se v těchto budovách poskytují od poválečných let. Od této doby prošla organizace výrazným vývojem.

V současné době Domov Barbora poskytuje čtyři druhy sociálních služeb. Domov pro seniory s kapacitou 76 klientů a Domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 83 klientů, Chráněné bydlení s kapacitou 14 klientů a Sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením s kapacitou 23 klientů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient