Péče o vzhled – tipy

Módní trendy v oblasti péče o vzhled stále nabízejí nové a nové informace. A my se k nim přidáváme. Přinášíme několik tipů, které vás mohou inspirovat při úpravě vašeho vzhledu.

Dokonalé obočí

Jistě mi dáte za pravdu, že kvalitně nalíčené a upravené obočí dokáže celkový vzhled ženské tváře velmi výrazně ovlivnit. Markantní rozdíl je hlavně u žen se světlým obočím. Obočí a jeho barva by měly ladit s barvou vlasů a typem kůže. Jedním z nejlepších řešení, jak u obočí dosáhnout perfektního vzhledu, který se nemusí každý den obnovovat, je vláskování obočí. Jde o jednu z variant permanentního make-upu, která nabízí trvanlivost až dva roky. Specialistka dokáže během relativně krátké doby pomoci tahů tenkou čepelkou vytvořit iluzi přirozeného, upraveného a hlavně souměrného nalíčeného obočí se 3D efektem.

Všemocný kolagen?

Ano, mohlo by se to tak zdát. Kolagen hraje velkou roli v celém našem organismu. Na jeho přítomnosti závisí mladistvý vzhled naší pleti, velmi potřebný je pro správné fungování celého kloubního systému a také výrazně přispívá naší imunitě. Podporuje ozdravné procesy v organismu, pyšní se neobvyklou schopností vázat vodu v konkrétních částech organismu. Jeho objem v lidském těle je neuvěřitelných 10 procent! Kolagen je dodáván pleti různým způsobem. Existují pleťové krémy, které obsahují kolagen, o jejich účinnosti se však vedou vášnivé diskuze. Špičkové kliniky estetické medicíny zase nabízejí přístroje, které dokážou svým působením zvenku v pokožce aktivovat kolagen, a tím ji výrazně opticky omladit. Pokud chcete omladit a posílit celé svoje tělo, kupte si kolagen jako potravinový doplněk. Na trhu je však řada variant, proto vybírejte pečlivě.

Led jako zázračný prostředek?

Pokud se trápíte častými otoky v obličeji a pod vašima očima se často objevují nehezké kruhy a váčky, máme pro vás zajímavý tip! Použijte kostku ledu! Ta dokáže nejen příjemně osvěžit pleť a probudit vás do příjemných pocitů. Umí také okamžitě krásně prokrvit pokožku do svěží a mladistvé podoby. Kruhy pod očima díky ledu blednou a jakýkoliv otok ve tváři ustupuje. Tento svěží rituál doporučujeme ráno před započetím denního líčení.

Chce to detox!

Naše pleť je obrázkem našeho zdravotního stavu. Podle pleti (a také stavu našich vlasů) se dá docela dobře rozpoznat, jak na tom jsme. Doba covidová bohužel také pleti neprospívá, protože časté nošení respirátorů a roušek dokáže pleť pořádně potrápit. Vzniká tak „roušková“ kontaktní dermatitida. Jak se s těmito projevy poprat? Začněte bojovat pomocí detoxu! Pokud vaše pleť projevuje známky únavy, hledejte původce uvnitř. Zaměřte se na svůj psychický stav, na prostředí, ve kterém se často pohybujete, a také na svůj jídelníček. Při náročné práci si vezměte dovolenou. V jídle zase radíme vynechat bílé cukry a bílou mouku. Pro svou pleť uděláte nejlépe konzumací ořechů, čerstvého ovoce a zeleniny a kvalitních bílkovin.

Neviditelný make-up

Ano, myslíme to vážně. Nejlepší make-up je přece ten, kterého si nikdo na první pohled nevšimne. Musí mít tedy správně zvolenou barvu a odstín, aby dokonale ladil s tónem vaší pleti. Důležitým faktorem je také správné nanášení make-upu a vhodně zvolená místa pro použití korektoru vad pleti a rozjasňovače. Nejlepší odměnou správného nalíčení je pak svěže vypadající pleť. Nezapomeňte na pudr, který dodá pleti správnou jemnost a dokáže vytvořit přirozený vzhled.

A jak jste na tom s líčením a přípravou vaší tváře a vašeho vzhledu, než vyrazíte z bezpečí domova? Chodíte vždy nalíčená a upravená na 100 procent? Máte svoje rituály, bez kterých nedokážete začít den? Dejte nám o nich vědět!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient