Patrik Urbanec je na čtrnáctidenní zkoušce mezi Tygry

Bílí Tygři mezi sebou v tomto týdnu přivítali nové jméno. Na čtrnáctidenní zkoušku dorazil pod Ještěd obránce Patrik Urbanec. Čtyřiadvacetiletý bek, který v sezoně 2013/14 slavil extraligový titul v dresu Zlína, zde zabojuje o smlouvu.

Odchovanec zlínského hokeje strávil většinu své dosavadní kariéry v domovském celku. V Zlíně prošel mládežnickými kategoriemi a v sezoně 2012/13 debutoval v A-týmu. Ve stejném ročníku si zahrál také na mistrovství světa hokejistů do 20 let. O rok později už se stal stálým členem prvního mužstva a pomohl tak Zlínu k titulu.

Na východě Moravy působil až do sezony 2015/16, načež se přesunul do Vítkovic, s nimiž si zahrál také v Champions Hockey League. V minulém ročníku ho však stíhala zranění, a tak naskočil pouze do devatenácti extraligových zápasů a do dalších dvou ve WSM lize v dresu Havířova.

Nyní se pokusí během čtrnácti dnů přesvědčit o svých kvalitách v Liberci. „Dostal jsem příležitost ukázat, co ve mně je. V následujících dvou týdnech se v trénincích a zápasech pokusím zaujmout trenéry, abych zde mohl pokračovat,“ prozrazuje mladý obránce.

První dojmy z nové organizace má dle svých slov pouze pozitivní. „Veškeré zázemí tu je na špičkové úrovni, s lepším jsem se ještě osobně nesetkal,“ hlásí Urbanec, a s úsměvem uzavírá: „Bílí Tygři byli vždy skvěle kondičně připraveným týmem, proti kterému se hrálo nesmírně těžce. Bylo by rozhodně příjemnější nastupovat v jejich řadách!“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.