Search
Close this search box.

Pátrání po ztraceném seniorovi mělo šťastný konec

Zachráněný lidský život a zdraví, to byly hodnoty, které včerejšího podvečera ve středu ve velmi chladném počasí zahřály policejní hlídky i členy rodiny seniora z Police nad Metují, který zbloudil na vycházce poblíž Slavného u Police nad Metují.

Rodina si vyšla okolo půl páté na podvečerní procházku k vyhlídce Pánův kříž, zažila však nečekané drama. Otec ve věku 80 let se od zbytku rodiny oddělil a vrátil se dřív čekat v autě. Jenže při návratu zbytku rodiny nebyl ani v autě ani na parkovišti.

A protože ho členové rodiny v okolní tmě nikde nemohli najít, zavolali na tísňovou linku 158. Operátorka okamžitě vyslala na místo nejbližší tři hlídky, které stáhla z okolních útvarů v Polici nad Metují a Broumova a hlídku psovoda se psem, a ti zahájili pátrací akci. O půl sedmé večer jedna z hlídek našla prochladlého a dezorientovaného seniora sedícího v poli ve vzdálenosti asi 300 metrů od parkoviště. Vzhledem k věku a podchlazení policisté přivolali nalezenému seniorovi záchranku a záchranáři mu poskytli lékařskou péči.

Rychlé přivolání pomoci a následné okamžité pátrání dopadlo na výbornou, nalezený senior se šťastně shledal se svou rodinou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient