Pátrání po ztraceném houbaři dopadlo dobře, policie ho našla doma

Včera okolo osmnácté hodiny oznámila jedna žena na tísňovou linku, že postrádá známého 82letého seniora, se kterým se společně s několika známými vydali po čtrnácté hodině do lesa u obce Šumavské Hoštice na houby. V lese, kam chodívají pravidelně, se při sbírání rozdělili. Kolem patnácté hodiny se měli všichni sejít u auta, kam však senior nedorazil. Snažili se seniora najít, což se jí ale nepodařilo, proto požádali o pomoc Policii České republiky. Do pátrací akce se ihned zapojilo několik policistů z Prachatic, Vimperka a Horní Vltavice a policejní psovod, dále hasiči Hasičského záchranného sboru Vimperk a dobrovolní hasiči z Lažiště. Připraven vzlétnout do akce byl také vrtulník. Seniora se po devatenácté hodině nakonec podařilo v pořádku nelézt v místě jeho bydliště v Prachaticích. O tom, jak se domů dostal, nebyl schopen přesně uvést. Pátrací akce tak mohla být odvolána.

Policisté opět nabádají osoby, které se do lesa vydají, aby si s sebou vzaly mobilní telefon, popřípadě byly stále poblíž tomu, kdo ho u sebe má. V případě nesnází, pak mohou díky komunikaci se záchranáři či lokalizaci mobilního telefonu, být rychleji vypátráni. V případě zraněných pohřešovaných může hrát roli každá minuta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.