Pátečním soupeřem Fastavu bude Plzeň

V pondělí Zlín prohrál těžký zápas na hřišti Jablonce 0:4 a už v pátek ho čeká další náročný soupeř. Na zlínskou Letnou dorazí úřadující mistr z Plzně. Duel začíná od 18:00 a jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Ondřej Lerch.

Viktorka se v ligové tabulce nachází na druhém místě se ziskem devětatřiceti bodů a při skóre 25:14. Na vedoucí Slavii ztrácí čtyři body. Plzeňští totiž v posledních pěti duelech dvakrát zaváhali, když remizovali doma s Příbramí a pak na půdě Liberce. Naposledy si však poradili se Sigmou, kterou porazili na jejich stadionu 2:0. Navíc v Lize mistrů si tým kouče Pavla Vrby odvezl cenný skalp z Ruska, kde porazil CSKA Moskva 2:1.

Nejlepším střelcem Plzeňských je Michael Krmenčík se sedmi góly, který je však nyní dlouhodobě zraněný. I proto se Západočeši rozhodli podepsat Jeana-Davida Beauguela, kterému po sezoně končí ve Zlíně smlouva a bude to pro něj velmi pikantní duel. Petr Jiráček v Plzni zase nastartoval svou úspěšnou kariéru a hrál zde i Tomáš Poznar. Naopak na plzeňské straně najdeme zlínského odchovance Tomáše Hájka a bývalého zlínského záložníka Ubonga Ekpaie.

Co se týká vzájemných utkání mezi Zlínem a Plzní, tak zde mají navrch Plzeňští. Ti ze třiadvaceti duelů vyhráli jedenáct. Ševci se radovali sedmkrát a čtyřikrát skončil zápas remízou. Poslední dva vzájemné zápasy vyhrála Plzeň vždy 1:0.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.