Páté kolo 1. ligy přinese tradiční moravské derby, ale i obavy trenérů o místo

Dukla – Slovácko – 17.8. 18:30
Klub z Julisky je v kritickém stavu, po čtyřech zápasech nemá ani bod a je poslední! To Slovácko se drží v klidném středu a právě ten pocit, že narozdíl od Dukly nemusí, by jeho hráčům mohlo dodat klid, který by jim nakonec mohl přinést i tři body a Dukle hledání nového trenéra…

Liberec – Bohemians 1905 18.8. 17:00
Tým z Podještědí zpravidla doma body moc nerozdává, naopak klokani jich z venku moc nepřivážejí, takže to vypadá na výhru domácích. Navíc se Bohemce v Liberci dlouhodobě moc nedaří, i když jejich kapitán Daniel Krch si myslí, že je načase to změnit. „Na Liberec nevzpomínáme nikdo moc dobře, protože tam nemáme dobrou bilanci. Takže je asi na čase to změnit. Nejlepší by bylo tak učinit právě v sobotu“

Zlín – Teplice 18.8. 17:00
Zlínští fotbalisté v minulém kole poprvé prohráli. V Plzni však nezahráli špatně a byla to těsná porážka 0:1. Teplice ve 4. kole dostaly doma od Sparty čtyřgólový příděl. „Musíme jeden za druhého bojovat, mluvit na hřišti, makat na sto procent. Proti Spartě to byl ´zápas blbec´. Dostali jsme lekci, ve Zlíně se z toho musíme oklepat,“ říká zkušený obránce Jan Krob, který v tomto týdnu prodloužil v teplickém klubu smlouvu.

Mladá Boleslav – Opava 18.8. 17:00
Oba týmy zrovna neprožívají radostné pocity ze začátku soutěže. A jejich trenéři se mohou bát o svá místa. „Boleslav má šikovné mužstvo. Výborně odpracovala utkání se Slavií, má ale i svá slabá místa, kterých chceme využít. Dělá stejné individuální chyby jako my,“ přiznal kouč Opavy Roman Skuhravý.

Slavia – Jablonec 18.8. 19:00
Slavia zatím neztratila ani bod a díky lepšímu skóre je první (i Sparta a Plzeň nezažily ztrátu bodu). Jablonec naopak až v minulém kole poprvé vyhrál. „Jedeme tam s cílem bodovat a rozhodně ne jako odevzdaný tým,“ plánuje jablonecký kouč Petr Rada.

Karviná – Plzeň 19.8. 15:00
Domácí nemají ještě ani bod. Mít za soupeře mistrovskou Plzeň to moc nepřidává optimismu, že by body konečně mohly přijít…

Sparta – Příbram 19.8. 18:00
Příbrami se zatím velmi daří, na nováčka má solidních sedm bodů. Sparta však bude chtít nadále si udržet svou stoprocentní bilanci – čytři zápasy, čtyři výhry.

Olomouc – Ostrava 20.8. 18:00
Pondělní dohrávku obstará trdiční derby moravských týmů. Hanáci půjdou do zápasu s dobrým pocitem po postupu v Evropské lize. Baník je zase v pohodě po velmi dobrém vstupu do naší první ligy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.