Search
Close this search box.

Páťáci z Frenštátska si ozkoušeli učení zážitkem na Dni polytechniky

Co má zůstat v mysli, musí projít smysly. Doslova a do písmene naplnili toto rčení organizátoři akce k oslavě Evropského dne mozku. Téměř dvě stovky páťáků z celého Frenštátska si vyzkoušely učení zážitkem. V pátek 9. března se ASTRA, centrum volného času, proměnila v Centrální mozek lidstva. Žáci 5. tříd z Frenštátu p. R., Lichnova, Tiché, Trojanovic a Veřovic se proměnili v neurony a pod vedením neurotransmiterů se po nervových drahách vydali za poznáním. Na šesti stanovištích si interaktivní a hravou formou osvojili poznatky z fyziky, matematiky, robotiky a techniky.

“Největší vzrušení zažily děti při odpalování rakety na lihový pohon. Velkému zájmu se ale těšily také pokusy ve vakuu, nebo LEGO roboti, které předváděli studenti Gymnázia a SPŠEI,” uvedl ředitel ASTRA, CVČ Michal Grepl.
Dopoledního programu se zúčastnilo celkem 185 žáků z 6 škol. Odpoledne byl Centrální mozek lidstva otevřen široké veřejnosti. Tuto možnost využila téměř stovka návštěvníků.

Akce se konala pod záštitou města Frenštát pod Radhoštěm v rámci projektu Místní akční plány vzdělávání. “Na polytechnickou výchovu je kladen čím dál větší důraz. Zvolili jsme tento způsob obohacení výuky a podle reakcí dětí i učitelů jsme nešlápli vedle. Pokud to půjde, budeme CML realizovat i v následujících letech,” zhodnotila Jitka Urubová, manažerka projektu MAP.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient