Search
Close this search box.

Pastrňák vsítil druhý hattrick v sezoně. Boston zničil Montreal 8:1

Další parádní večer má za sebou český hokejista v dresu Bostonu David Pastrňák. V zápase proti Montrealu vsítil hattrick a výrazně tak pomohl svému týmu k vítězství 8:1. A byl tak právem vyhlášem první hvězdou zápasu.

Na vítězství Bostonu se podílel i David Krejčí, který si připsal dvě asistence.

Pro Pastrňáka je to už druhý hattrick v sezoně. Toho prvního dosáhl v polovině října proti Anaheimu, kdy dokonce vsítil čtyři branky.

Po kanonádě s Montrealem si tak Pastrňák upevnil své vedení v tabulce střelců NHL. Dohromady už vstřelil 23 gólů, druhý Connor McDavid z Edmontonu jich zatím dal o čtyři méně.
V kanadském bodování je rodák z Havířova čtvrtý s 39 body. Vede zmiňovaný McDavid, který má o devět bodů více.

Den předtím se povedlo Jakubu Voráčkovi z Philadelphie po dlouhé pauze vsítit gól. Navíc ještě přidal přihrávku, takže na vítězství jeho klubu proti Vancouveru 2:1 měl výraznou zásluhu. Ryšavý útočník se trefil včas, protože už i trenér Flyers Alain Vigneault byl rozpačitý z jeho střeleckého mlčení. „Mám ty kluky rád. Jsou fajn. Ale jako od hokejistů od nich potřebuju víc. Tlak roste. Uběhla čtvrtina sezony a je čas, aby zabrali v produktivitě. Za ni přece berou balík peněz,“ uvedl Vigneault na adresu Voráčka, Kevina Hayese a Jamese van Riemsdyka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient