Search
Close this search box.

Pastrňák se probudil. Díky dvěma gólům je opět v čele střelců

Po úžasném vstupu do sezony a dvou hattricích se český útočník Bostonu Bruins David Pastrňák v NHL na necelé dva týdny gólově odmlčel.
Dnes v noci však zase řádil a dvěma góly dotáhl dosud nejlepšího střelce soutěže Fina Laineho. Oba tak mají na svém kontě 19 přesných zásahů.
Zas tak úplně se ale Pastrňák po nočním zápase s Torontem neradoval, jeho dva góly jen zmírnily porážku 2:4.
V celkovém kanadském bodování se drží 22letý forvard na 9. místě s 28 body, z čehož vyplývá, že přihrál na devět branek.
Dalšího českého hokejistu najdeme až na 77. místě a to Pastrňákova spoluhráče Davida Krejčího, který si zatím připsal 19 bodů. Zatím se mnoho nedaří Jakubu Voráčkovi, jenž během 23 utkání se trefil jen pětkrát a 12x přihrával na gól.

Když už jsme u statistik, podívejme se i na brankáře. Zde má dobrá čísla David Rittich z Calgary Flames. Procentuální úspěšnost má 92,3 a průměrně obdržel během 12 zápasů dvě branky.
Naopak zklamáním je zatím Petr Mrázek, který si hodně sliboval od nového angažmá v Carolině. Zatím však nastoupil jen v osmi zápasech…

Mimochodem skvělou listopadovou formu si nadále v NHL udržuje mladíček Filip Chytil, sice tentokrát nedal gól, ale aspoň si připsal asistenci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient