Pastrňák se probudil. Díky dvěma gólům je opět v čele střelců

Po úžasném vstupu do sezony a dvou hattricích se český útočník Bostonu Bruins David Pastrňák v NHL na necelé dva týdny gólově odmlčel.
Dnes v noci však zase řádil a dvěma góly dotáhl dosud nejlepšího střelce soutěže Fina Laineho. Oba tak mají na svém kontě 19 přesných zásahů.
Zas tak úplně se ale Pastrňák po nočním zápase s Torontem neradoval, jeho dva góly jen zmírnily porážku 2:4.
V celkovém kanadském bodování se drží 22letý forvard na 9. místě s 28 body, z čehož vyplývá, že přihrál na devět branek.
Dalšího českého hokejistu najdeme až na 77. místě a to Pastrňákova spoluhráče Davida Krejčího, který si zatím připsal 19 bodů. Zatím se mnoho nedaří Jakubu Voráčkovi, jenž během 23 utkání se trefil jen pětkrát a 12x přihrával na gól.

Když už jsme u statistik, podívejme se i na brankáře. Zde má dobrá čísla David Rittich z Calgary Flames. Procentuální úspěšnost má 92,3 a průměrně obdržel během 12 zápasů dvě branky.
Naopak zklamáním je zatím Petr Mrázek, který si hodně sliboval od nového angažmá v Carolině. Zatím však nastoupil jen v osmi zápasech…

Mimochodem skvělou listopadovou formu si nadále v NHL udržuje mladíček Filip Chytil, sice tentokrát nedal gól, ale aspoň si připsal asistenci.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient