Pastrňák s Krejčím postupují s Bostonem do druhého kola

Davidové Pastrňák a Krejčí se každý dvěma body podíleli v rozhodujícím zápase na vítězství svého týmu nad Torontem (zde působí Tomáš Plekanec a Roman Polák). Výhra zároveň znamená postup do 2. kola play-off Stanley Cupu.

Utkání ale pro Boston nezačal zrovna ideálně. Už ve třetí minutě dostal v oslabení gól. Boston však dokázal za dvě minuty zareagovat i díky přihrávkám našich hokejistů. Poté se znovu dostalo Toronto do vedení, ale Boston i tentokrát dokázal brzy vyrovnat, Krejčí přihrával na gól Heinenovi. Na konci první třetiny se Boston poprvé v tomto zápase dostal do vedení.
Tento rozhodující zápas o postup do dalšího kola byl plný zvratů. Druhé dějství patřilo Torontu, které se dostalo do po dvou gólech do dvoubrankového vedení. V tu chvíli fanoušci Toronta jistě doufali, že by to s postupem už mohlo vyjít.
Jenže to netušili, že třetí třetina bude jasně v režii Bostonu a to i díky našim hráčům, kteří také přispěly ke čtyřem gólům, které Boston v této fázi hry vstřelil.

Během série s Torontem si David Pastrňák připsal 13 bodů (5+8) a je v tuto chvíli na čele bodování spolu s fenomenálním Sidneym Crosbym z Pittsburghu.
Ve druhém kole se Boston střetne s Tampou Bay, za kterou hraje Ondřej Palát.

1. kolo play-off NHL: Východní konference – 7. zápas:

Boston – Toronto 7:4 (3:2, 0:2, 4:0)
Branky: 5. a 46. DeBrusk (na obě Krejčí, na první Pastrňák), 10. Heinen (Krejčí), 20. Bergeron, 42. Krug, 52. Pastrňák, 60. Marchand – 3. a 7. Marleau, 23. Dermott (Polák), 27. Kapanen. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. DeBrusk, 2. Krejčí, 3. Bergeron (všichni Boston). Konečný stav série: 4:3.

Mezi poslední osmičku týmů, které budou bojovat o Stanley Cup, se dostalo i San Jose, za které hraje Patrik Hertl. Svému týmu pomohl třemi góly vyřadit v prvním kole Anaheim. Nyní se San Jose střetne s nováčkem NHL Vegasem.

Dalšími týmy, které postupují dál, jsou Washington (zde hraje Jakub Vrána), který se střetne s Pittsburghem. Poslední dvojíci jsou Nashville a Winnipeg.