Search
Close this search box.

Pastrňák má v play-off skvělou formu

Český hokejový útočník Bostonu David Pastrňák se výrazně podílel na výhře svého týmu v nočním zápase nad Torontem. Dvakrát přihrával a pomohl tak týmu k vítězství 3:1. Jeho spoluhráč David Krejčí přidal jednu asistenci.

Davidu Pastrňákovi se v play-off celkově daří. Už v prvním zápase série s Torontem si připsal tři kanadské body za jeden gól a dvě asistence. Krejčí mu sekundoval dvěma body (1+1).
Ten největší jeho večer však přišel při druhém duelu s kanadským týmem, když dokázal dát hattrick a ještě přidat tři asistence! Díky této parádě se Pastrňák stal v necelých 22 letech nejmladším hráčem v historii soutěže, který dokázal nasbíral v utkání vyřazovací části šest bodů. Dosavadní rekord držel Wayne Gretzky.

Vypadá to, že v dobré formě je i útočník Ondřej Palát, který hned v prvním zápase v sérii s New Yersey třikrát bodoval (1+2). Nyní jeho týmu chybí jedno vítězství k postupu do dalšího kola.

Tomáš Hertl ze San Jose přispěl v noci jedním gólem k vítězství a zároveň postupu přes Anaheim.

Zatím se moci nedaří Philadelphii, za kterou hraje nejlepší český hráč v bodování základní části Jakub Voráček. Prohrává na zápasy 1:3 a je tak těsně před vyřazením. Což by ale možná potěšilo reprezentačního trenéra Josefa Jandače, který by mohl případně povolat Voráčka na blížící se mistrovství světa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient