Search
Close this search box.

Pastor navštívil sirotčinec v Malawi

V květnu se vydal pastor apoštolské církve Karel Fridrich na svou druhou letošní cestu do Afriky. Tentokrát se vrátil do sirotčince v Malawi, s cílem pokračovat v projektu, jehož základy položil už v minulém roce. „Objevili jsme tam 15 center, které se starají o přibližně 300 sirotků. Rozhodli jsme se, že budeme rozvíjet společnou spolupráci. Tu jsme podpořili tím, že jsme jim dovezli nějaké peníze, ale hlavně jsme pomáhali se vzděláváním vedoucích a budovali jsme vzájemné vztahy,“ vysvětlil Fridrich. Společnost pastorovi dělala kazatelka evangelické církve Kateřina Rybáriková: „Tento rok jsem pocítila potřebu odjet za hranice své komfortní zóny, k čemuž přispěl i misijní kurz, kterého jsem absolvovala v lednu. Proto jsem tuto cestu vnímala jako pokyn z hůry.“

V Malawi strávili duchovní dva týdny. Karel Fridrich vyučoval a kázal. Místní dokonce uspořádali minifestival, kdy se více než 300 Afričanů přijelo podívat na bílého kazatele. Mimo to stavěl kamna a opravoval ty, které postavil při minulé návštěvě. „Překvapilo mě, že je používají a že z nich ženy mají radost. Měl jsem obavy, že se znovu vrátí k vaření na třech kamenech. Dokonce kolem kamen vybudovali přístřešek a vznikla tak nádherná kuchyň,“ radoval se Fridrich. Kateřina Rybáriková se věnovala dětem a pomáhala ženám vařit. V Africe se cítila jako doma. „Připadala jsem si, že tam patřím. Největší radost mi udělaly děti, které se stále pohybovaly se mnou. Vidět je, špinavé, otrhané, ale spokojené, to byl můj největší zážitek,“ řekla Rybáriková.
Sirotčinec se dočkal i jiné pomoci. Obě dvě hustopečské církve vybraly kolem třiceti tisíc korun, finance postačily na nákup slušného auta. „Doprava je tam velký problém. K nejbližšímu lékaři je to 30 – 50 km. Věříme, že je to dobrá pomoc,“ sdělil Fridrich.

Povídání o svých misijních cestách pořádal pastor v pátek 8. června. Africký večer začínal prezentací fotografií a videí a shrnutím rozdílů a zajímavých poznatků mezi zeměmi, které cestovatel navštívil. Návštěvníci měli také příležitost ochutnat typická africká jídla. Jestli vás zajímá, jak můžete pomoci, tak neváhejte a kontaktujte Karla Fridricha.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient