Park na Moravském Předměstí chce Hradec dokončit do podzimu

V roce 2017 začala v prostoru mezi ulicemi Jana Masaryka a E. Beneše vznikat nová klidová zóna se sadovou úpravou, letos na podzim chce město tuto zelenou část Moravského Předměstí dokončit. Za 2,5 milionu korun bez DPH bude park nazývaný Mezi domy ve středu největšího hradeckého sídliště doplněn o další vzrostlé dřeviny, stezky pro pěší a lavičky.

Prostor s městskou zelení na největším hradeckém sídlišti vznikl mezi bytovými domy Pilot 2 a základní školou v Mandysově ulici. „Jedná se o plochu zhruba pěti tisíc metrů čtverečných, první část úprav se udělala již v roce 2017. Letos na podzim se dosadí celkem 14 listnatých stromů a keřů, v celém prostoru bude 17 nových laviček a drobné herní prvky pro malé děti,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro oblast investic v Hradci Králové.

První etapa výstavby parku stála jeden milion korun bez DPH, město má na dokončení této investice připravených 2,5 milionu korun bez DPH. S vypsáním veřejné soutěže na dodavatele terénních a sadových úprav souhlasili městští radní, finální cenu tedy určí výběrové řízení. Zahájení těchto stavebních prací je plánováno na začátek září, hotovo by mělo být do konce listopadu tohoto roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.