Pardubičtí fotbalisté přivezli ze Znojma tři body

Bojovný výkon, který hráči podtrhli třemi góly, znamenal výhru FK Pardubice ve 22. kole Fortuna národní ligy na trávníku ve Znojmě. Vítězství částečně zastiňuje zranění několika hráčů, pardubičtí trenéři museli do 17. minuty dvakrát nuceně střídat!

1. SC Znojmo FK – FK Pardubice 1:3 (0:1)

Pardubice na svého soupeře vlétly a v úvodu byly výrazně aktivnější. Jejich snaha mohla vyústit v gól hned po pěti minutách, po centru Čelůstky si málem vstřelil vlastní gól Čereda, ten ale o kus minul pravou tyč. Hosté poté museli řešit dvě komplikace. Nejdříve musel kvůli zranění odstoupit nejlepší střelec Michal Petráň, o pět minut později střídal také stoper Filip Kopřiva.

Ani to ale svěřence Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného nezastavilo. Po faulu na Kováře na hranici vápna si postavil míč Adam Fousek, jehož střelu Veselý nedokázal vytěsnit a Pardubice se tak ujaly vedení. Hosté pokračovali v tlaku a právě Fousek mohl skórovat podruhé, po pasu Kováře v pokutovém území zamířil k přední tyči, tentokrát byl úspěšnejší Vlastimil Veselý.

Do druhého poločasu jakoby vyběhl místo domácích jiný tým. Znojmo bylo aktivnější, v 54. minutě sice ještě Štrombach Knoblocha nepřekonal, to se povedlo až o čtyři minuty později Janu Javůrkovi, který z prvního dotyku překonal brankáře.

Nerozhodný stav ale trval pouze 13 minut. V 69. minutě nejdříve Daniel Novák neuspěl v souboji jeden na jednoho s brankářem, vzápětí ale nastřelil ruku jednoho z obránců a Tesla měla k dispozici pokutový kop. K tomu si stoupil Ladislav Mužík, ten s klidnou hlavou uklidil míč k levé tyči.

Po druhé obdržené brance se Znojmu nedařilo dostat se do střeleckých pozic, Pardubice je znovu zatlačily a to vyústilo ve třetí gól hostů. Z přímého kopu se trefil Jan Řezníček, i když to zprvu vypadalo, že Veselý míč chytil na brankové čáře, rozhodčí však měl jiný názor.

Fakta – branky: 58. Javůrek – 23. A. Fousek, 71. Mužík (pen.), 82. Řezníček. ŽK: 1:2 (Javůrek – Sokol, Kovář). Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Fišer. Delegáti: Melichar a Kolbaba. Diváci: 387.
Sestavy – Znojmo: Veselý – Čereda, Avdić, Malár, Helísek (C) – Machuča (80. Teplý), Lacko, Javůrek, Ambrozek (45. Šamánek), Pecháček (39. Štrombach) – Vašíček.
FK PCE: Knobloch – Prosek, Kopřiva (17. Sokol), Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek (65. D. Novák), Řezníček, P. Černý, Mužík – Petráň (12. Kovář).